Degjo Online Mbylle

TITI's Top 40 Top 10 Kosovar

Eliza Hoxha - E ardhmja jemi NE

MOVIE BOX

Radio K4 on Facebook

Lajmet e Fundit

Find more about Weather in Pristina, KV
Click for weather forecast

Dua Lipa në listën e 10 këngëve të reja, që duhet të dëgjohen - Audio

11.02.2016 10:53:05 postuar nga: DiTa

Këngëtarja dhe njiherit ylli në rritje Dua Lipa, me singlin e saj më të ri ‘Last Dance’, është e preferuara e radhës që preferohet të dëgjohet në Britani.
Ndër yjet që preferohen të dëgjohen këtë javë, në vendin e parë radhitet Beyoncé me singlin e saj më të ri ‘Formation’, ndërsa Dua Lipa radhitet e dyta, me singlin e saj më të ri ‘Last Dance’.
Anglezo-kosovarja Lipa, së fundi korri sukses edhe me  singlin 'Be The One ", këngë kjo e cila tashmë është bërë një hit i madh në Gjermani, duke arritur që të klasifikohet edhe në ‘Top 10’ këngët më të mira, në top listat Gjermane.
Më posht lajmit ju sjellim singlin më të ri nga Dua Lipa ‘Last Dance’, që zyrtarisht e publikoi më datën 09 Shkurt 2016:

më shumë...Gwen Stefani në përfundim të albumit të ri - Tracklist/Video

10.02.2016 15:53:54 postuar nga: DiTa

Anëtarja e bendit ‘No Doubt’, Gwen Stefani e cila së fundi ka vazhduar me karierën e saj solo, është në përfundim të solo albumit të saj më të ri.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë këngëtarja, e cila dje (09.02.16) në rrjetin social Twitter, postoi titujt e 12 këngëve të reja, që pritet të jenë pjesë e studio albumit të saj më të ri.

Gwen postoi edhe titullin e albumit, të cilin e ka emërtuar "This Is What the Truth Feels Like…​,".
Ky album i ri, pritet të jetë pasues i solo albumit të saj të fundit, që Stefani e lansoi para 10 vitesh, në vitin 2006, me emrin ‘The Sweet Escape’.
Ende nuk dihet data zyrtare e lansimit të albumit më të ri në treg, mirëpo më posht lajmit mund të njiheni me 12 titujt e këngëve të cilat pritet të jenë pjesë e albumit më të ri nga Gwen Stefani ‘This Is What the Truth Feels Like..’ si dhe mund të shihni video klipin e këngës 'Used to Love You', që pritet të jetë pjesë e këtij albumi:

më shumë...Beyonce paralajmëron album të ri dhe turne - Datat /Video

10.02.2016 15:50:09 postuar nga: DiTa

Beyoncé, e cila shokoi fansat e saj me publikimin e këngës më të re e cila u publikua bashk me video klip, e titulluar "Formation", vikendin e kaluar (06.02.16), ajo tani ka një tjetër befasi për fansat e saj.
Beyoncé ka thënë se është në përfundim të studio albumit të saj më të ri  dhe ajo ka publikuar edhe disa data për një turne të cilin e ka emërtuar ‘Formation World Tour’. Me këtë turne, Queen Bey pritet të promovoj studio albumin e saj më të ri me koncerte që do të mbahen në Veri të SHBA, në Kanada, Evropë si dhe në Mretërinë e Bashkuar.
Kënga ‘Formation’, është singli i parë i publikuar nga Beyonce, që nga publikimi i albumit të saj të fundit, me titull ‘Beyoncé: Platinum Edition’, në Nëntor të vitit 2014.
Duhet të përmendim gjithashtu se përveç këngës së re të shoqëruar me video klip, Beyoncé po të njejtën ditë, të Shtunën që lamë pas, zbuloi edhe linjën e saj të re të modës.
Më posht lajmit mund të dëgjoni këngën më të re nga Beyoncé ‘Formation’, si dhe mund të njiheni me datat e koncerteve të saj:

më shumë...Milla Jovovich shkëlqen në premierën e filmit ‘Zoolander 2’

10.02.2016 15:47:35 postuar nga: Teuta

Aktorja 40 vjeçare, Milla Jovovich e cila vetëm para 10 muajsh ka sjellë në jetë vajzën e dytë, ka rrezatuar me pamjen e saj në premierën e filmit ‘Zoolander 2’, të dhënë në New York.

Është një gjë e mrekullueshme, të shohim një nënë me këtë pamje mahnitëse, në shoqërinë e burrit të saj 50 vjeçar, Paul W.S. Anderson.

Ky çift ka sjellë në jetë dy vajza, Ever Gabo tetë vjeç dhe Dashiel Edan dhjetë muajshe.

‘Zoolander 2’, shfaqet 15 vjet pas shfaqjes së parë të filmit ‘Zoolander’, i cili u bë hit në vitin 2001 dhe sjell përsëri aktorët Ben Stiller, Owen Wilson dhe Hansel McDonald.

Milla ka rolin mbështetës të paharrueshëm të karakterit me emrin ‘Katinka Ingabogovinanana’.

më shumë...Elizabeth Hurley lavdëron djalin, Damian

10.02.2016 15:46:44 postuar nga: Teuta

Aktorja e famshme Elizabeth Hurley, e ka lavdëruar edhe para mediave djalin e saj 13 vjeçar ,Damian.

Në një prononcim për media, më saktësisht në emisionin televiziv  ‘Lorraine’, Hurley ka thënë për djalin e saj të cilin e ka nga lidhja e saj me aktorin Hugh Grant.

"Ai mi gjen rrobat dhe e kurdisë alarmin për mua. Kemi xhiruar gjatë gjithë pushimeve të verës, kështu që në fakt ai nuk ka shumë zgjedhje, por lavdi Zotit, kjo e gëzon shumë. ".

Aktorja në vijim thotë: "Unë nuk e di nëse ai do të bëhet një aktor. Mendoj se ai do të rrijë në këtë shoubiznes. Ai mund të jetë ndoshta edhe prapa kamerave. Ai është mjaft i interesuar dhe i vëmendshëm kur i xhiron mini-filmat e tij, dhe e bën të ndihet mjaft mirë.”

më shumë...‘Frozen’ do të shkojë edhe në Broadway

10.02.2016 15:45:48 postuar nga: Teuta

Mega hiti ‘Frozen’, i Studios së Filmave të Animuar nga ‘Walt Disney’ i cili fitoi 1.28 miliard dollarë në arkën globale, pas lirimit të tij në vitin 2013, i përcjellur me filmin e shkurtër, ‘Frozen Fever’ në 2015-tën,  zyrtarisht do të shkojë edhe në Broadway.

‘Disney Theatrical Group’ ka njoftuar të Martën (09.02.16), se një përshtatje muzikore do të hapet në pranverën e vitit 2018.

Kristen Anderson-Lopez dhe Robert Lopez, autorët e mjuziklit origjinal të filmit, do të kompozojnë muzikën për shfaqjen Live në skenë.

Drejtori Ekzekutiv i Disney, Bob Iger ka njoftuar qysh në vitin 2014, se Frozen "do të shkojë në Broadway", duke ndjekur pas traditën e filmave tjerë të animuar si: 

më shumë...VIDEO: Lana Del Rey publikon video klipin për “Freak”

10.02.2016 09:43:12 postuar nga: Mina

Lana del Rey dhe Father John Misty janë në një video 11-minutëshe të gjatë, por pas një kohë muzika e Lana-s zëvendësohet me "Clair de Lune" nga Claude Debussy. Father John Misty është një kompozitor folk-rock dhe fan i Lane Del Rey, por edhe ajo ishte fanse e tij qysh nga viti 2013, kur e kishte përmendur në një intervistë. Emri i tij i vërtetë është Josh Tillman dhe ai dikur ishte baterist i bendit Fleet Foxes të cilëve u bashkua pak para lansimit të albumit të tyre debutues.  Ai kaloi me ta për rreth katër vite, dhe u largua pas publikimit të albumit "Helplessness Blues". Ai ka marrë pjesë në pothuajse të gjitha emisionet e "Late, Late”.   

më shumë...Blake Lively dhe Ryan Reynolds - çifti që shkëlqen gjithnjë

09.02.2016 16:33:43 postuar nga: Teuta

Aktorët dhe njiherit çifti bashkëshortorë Blake Lively dhe Ryan Reynolds, dolën së bashku të hënën (08.02.16), në mbrëmje për ngjarjen e tifozëve të Deadpool në New York.

Siç mund të keni menduar, ky çift dukej i përsosur në paraqitjen e tyre në publik për këtë takim.
Blake Lively përcjellëse e ‘Gossip Girl’, kishte veshur një fustan nga ‘Chanel Couture’, që kishte detaje me ngjyra.

Ajo gjithashtu kishte vënë vathë diamanti që theksonin bukurinë e flokëve të saja bionde.

Nuk mbeti pas as Ryan, i cili e dëshmoi titullin e tij të merituar ‘Mashkulli më Sexy’, me veshjen e kostumit të kaltër me krevatë me pika. Poashtu edhe flokët e tij ishin të rregulluara në ‘tip-top’ formë.

më shumë...Stassi Schroeder tregon ndryshimet pozitive në pamjen e saj

09.02.2016 16:32:47 postuar nga: Teuta

Akaktorja e serialit ‘Vanderpump Rules’, Stassi Schroeder ka ndryshuar pamjen e saj të jashtme dhe fansat e saj e kanë vlerësuar pozitivisht.
Një fotografi e mëhershme e marrë nga interneti, tregon yllin e serialit ‘Vanderpump’, Stassi Schroeder që pothuajse nuk njihet se është ajo!

Me flokë të shkurtëra dhe të errëta, aktorja atëherë 16 vjeçare (Që shihet në foto), me buzëqeshje të madhe për kamerat, gjatë paraqitjes së saj së bashku me familje në edicionin e tetë të ‘Amazin Race: Family Edition 2005’, atëherë ajo dukej krjetësisht ndryshe. 

Pas kësaj paraqitjeje, Stassi filloi të ngritet në famë me paraqitjen e saj në ‘Oxygen reality series Queen Beesand’, duke zënë vendin e shtatë, përpara se të linte gjurmë në serinë e realitetit ‘Bravo’, në restoranin ‘Sur’ të ‘Lisa Vanderpump’.

më shumë...Hugh Jackman këshillon fansat që të kenë kujdes me shëndetin

09.02.2016 16:29:57 postuar nga: Teuta

Aktori i famshëm Hugh Jackman, ka postuar në faqën e tij në rrjetin social në Instagram një mesazh, ku ai paralajmëron për rreziqet e kancerit të lëkurës.
Ylli i filmit ‘X-MEN’, Hugh Jackman ka paraljmëruar përcjellësit e tij, lidhur me rreziqet nga mos përdorimi i kremit mbrojtës kundër diellit, pasiqë vetëaktori, është trajtuar për herë të katërt,për kancer të lëkurës. 

Në titullin e fotografisë, Jakckman i drejtohet përcjellësve të tij:“JU LUTEM PËRDORNI KREM MBROJTËS NDAJ DIELLIT dhe vizitohuni te mjeku rregullisht”.

Aktori është trajtuar edhe më herët për këtë lloj kanceri, i cili iu ka shfaqur në hundë, në vitin 2013. 

më shumë...Lexo më Shumë