Degjo Online Mbylle

Radio K4 on Facebook

Our Favourite of the WeekMOVIE BOX

Find more about Weather in Pristina, KV
Click for weather forecast


Erza Muqolli një yll në ngritje në Francë (Video)

10.01.18

Këngëtarja simpatike 12 vjeçare me prejardhje nga Kosova ka fituar zemrat e audiencës franceze. Ajo për herë të parë kur ishte vetëm 8 vjeç, performoi në skenën e spektaklit botëror “France got Talent” në vitin 2015.

Në këtë festival talentesh Erza kishte arritur në finale duke u rradhitur e treta. Ajo u prit ngrohtësisht me brohoritje dhe duartrokitje të shumta nga publiku duke u kthyer në vogëlushen më të dashur në Francë.

Madje, mediat në Francë kishin vlerësuar performancat e saj me këngëtaret më të famshme në botë. 
Prindërit e saj, kishin emigruar nga Kosova në vitin 1991 duke krijuar një jetë të re në shtetin francez.
Erza ishte e ftuar edhe me  rastin e 70 vjetorit të UNICEF-it në vitin 2016 në manifestimin e mbajtur në New York, në mesin e shumë yjeve botërore si Orlando Bloom, David Beckham, Jackie Chan dhe të tjerë duke rrëmbyer vëmendjen e të ftuarve me zërin e saj. 

Në gusht të vitit që sapo lam pas, Erza kishte publikuar një fotografi në rrjetet sociale pranë këngëtares së njohur Celine Dion, duke e falenderuar atë për momentet e jashtëzakonshme.

Zëri i unik i Erzës rrëmbeu vëmendjen e publikut duke u kthyer kështu një senzacion në botën muzikore në Francë por edhe në publikun shqiptar dhe më gjerë.

 Lexo më Shumë