Degjo Online Mbylle

Radio K4 on Facebook

Our Favourite of the WeekMOVIE BOX

Find more about Weather in Pristina, KV
Click for weather forecast


‘ChopinPianoFest’ vazhdojnë me koncerte

13.06.18

Pas përfundimit të festivalit të muzikës klasike ‘Chopin Piano Fest’, që mbahet çdo vit në Prishtinë,  organizatorët e kësaj ngjarje kanë vendosur të vazhdojnë festivalin edhe një ditë tjetër të titulluar ‘+ Chopin Piano Fest’, për nder të përvjetorit të vdekjes së kompozitorit Çesk Zadeja.
Këtë të shtunë (16.06.18)  në ambientet ‘Amfiteatrit të Ri të Bibliotekës Kombëtare’, në Prishtinë duke filluar nga ora 20:00 do të performojnë dy pianistet nga Shqipëria, Dhurata Lazo dhe Kristina Laco.

Këtë vit ky festival ka mbajtur edicionin e 9-të dhe kanë performuar artistë nga vendi dhe bota.Lexo më Shumë