Degjo Online Mbylle

TITI's Top 40 Top 10 Kosovar

MOVIE BOX

Funny Video

Radio K4 on Facebook

Lajmet e Fundit

Find more about Weather in Pristina, KV
Click for weather forecast

Rihanna lanson publikon këngën më të re - Audio

27.03.2015 14:54:21 postuar nga: DiTa

Këngëtarja Rihanna është rikthyer me singllin e saj më të ri, të cilin e ka publikuar online, në faqën ‘iTunes’.
Kënga titullohet 'Bitch Better Have My Money' dhe nga publikimi i saj, mbrëmë (26 Mars), radhitet e para në top këngët më të dëgjuara në iTunes.
Singlli në fjalë pritet të jetë pjesë e studio albumit më të ri nga Rihanna, përndryshe i teti me radhë i inçizuar në studio, të cilin nuk e ka emërtuar ende, mirëpo lansimi i tij në treg, pritet në fund të këtij viti.
Në vijim mund të dëgjoni këngën më të re nga Rihanna 'Bitch Better Have My Money':

më shumë...Shayne Ward sjell risinë 'My Heart Would Take You Back' - Video

27.03.2015 14:53:28 postuar nga: DiTa

Këngëtari Shayne Ward ka publikuar edhe online, video klipin e këngës së tij më të re, të cilën e ka emërtuar 'My Heart Would Take You Back'.

Kënga në fjalë është pjesë e studio albumit të tij më të ri, të cilin e ka emërtuar ‘Closer’, album ky i cili në treg pritet të dal më datën 12 Prill të këtij viti.

Në vijim mund të shihni video klipin më të ri nga Shayne Ward 'My Heart Would Take You Back':

më shumë...Will Young lanson këngën e re 'Love Revolution' - Audio

27.03.2015 14:52:24 postuar nga: DiTa

Këngëtari Will Young ka publikuar edhe online këngën e tij më të re, të cilën e ka emërtuar 'Love Revolution'.

Kjo këngë është singlli i parë i cili është shkëputur nga albumi i tij më i ri, të cili e ka emërtuar ‘85% Proof’.

Këtë studio album të ri apo të gjashtin me radhë, Young pritet që zyrtarisht ta hedh në treg më datën 25 Maj të këtij viti.

Në vijim mund të dëgjoni këngën më të re nga Will Young 'Love Revolution':

më shumë...Kjo ësht gruaja me trup të përsosur!

27.03.2015 08:00:14 postuar nga: Mina

Shkencëtarët australianë në Universitetin e New South Wales, kanë kryer testet vizuale për burrat dhe gratë. Rezultatet e studimit janë publikuar në revistën Evolution and Human Behavior, si dhe shkencëtarët u kanë treguar subjekteve format kompjuterike të dizajnuara të trupit me 24 faktorë të ndryshëm, nga shtrirja e gjoksit dhe belit, gjatësia e këmbëve, deri tek madhësia dhe forma e prapanicës, shkruan N1. 

më shumë...Kush do të jetë regjisor i vazhdimit të "50 Shades of Grey”?

27.03.2015 07:59:15 postuar nga: Mina

Regjisorja e filmit "50 Shades of Grey" Sam Taylor Johnson nuk do të jetë regjisore e vazhdimit të këtij filmi , kurse mediat elektronike raportojnë se nga adaptimi filmik i serialit erotik largohet edhe skenaristi Kelly Marcel. Filmi i dytë nga seriali i bazuar nga romani bestseller të EL James, në kinema do të duhej të mbërrijë në vitin 2016, kurse yjet e filmit Jamie Dornan dhe Dakota Johnson do të paraqitën në rolet e tyre kryesore të Christian Grey dhe Anastasia Steele. 

më shumë...VIDEO: Schwarzenegger në rolin më emocionues deri më tani

27.03.2015 07:58:31 postuar nga: Mina

Në trajlerin për filmin "Maggie", mund ta shohim aktorin Arnold Schwarzenegger në një prej roleve të tij më emocionuese. Aktori në një film të çuditshëm të zhanrit dramë-horror luan rolin e një babai të përkushtuar, vajza adoleshente Maggie, ( e luajtur nga Abigail Brisling) e së cilit, vuan nga një infeksion i rrezikshëm që gradualisht njeriun e kthen në një përbindësh. Maggie largohet nga shtëpia në mënyrë që ta mbrojë babain nga vetja dhe nga infeksioni, por ai nuk heqë dorë, e rikthen në shtëpi dhe qëndron me të gjatë kohës kur ajo ngadalë shëndërrohet në një përbindësh.

më shumë...Lion Babe publikojnë këngën e re 'Wonder Woman' - Video

26.03.2015 17:40:41 postuar nga: DiTa

Dueti Lion Babe kanë lansuar sot edhe online video premierën e këngës së tyre më të re.

Lion Babe është i përbërë nga producenti dhe njiherit multi-instrumentisti Lucas Goodman, 26 vjeç, dhe këngëtarja-kompozitoria Jillian Hervey, 25 vjeç, bukuroshe kjo e cila ka trashëguar zërin dhe bukurinë e nënës së saj, këngëtarës Vanessa Williams.

Ata janë nga New York-u, ndërsa këngën më të re e kanë emërtuar 'Wonder Woman'.

Kjo këngë e re është shkëputur nga albumi i tyre më i ri, të cilin e kanë emërtuar me emrin e tyre skenik ‘Lion Babe’.
Për realizimin e kësaj kënge, dueti ka bashkëpunuar me producentin dhe njiherit këngëtarin, Pharrell Williams. Në vijim mund të shihni video klipin më ë ri nga Lion Babe 'Wonder Woman':

më shumë...Kerri Watt lanson video premierën e këngës 'You' - Video

26.03.2015 17:39:52 postuar nga: DiTa

Këngëtarja Kerri Watt ka publikuar edhe online video premierën e këngës së saj më të re, të cilën e ka emërtuar 'You'.

Kënga në fjalë është prodhim i producentit Tom Fuller, i cili njihet për punën e tij me yjet si Mumford & Sons, Robbie Williams dhe Ella Henderson.

Singlli ‘You’ është pjesë e mini albumit të këngëtarës Watt, të cilin ajo e ka emërtuar me po të njetin emër ‘You’ dhe aty ka përmbledhur katër këngë të reja, ndërsa në treg pritet që ta hedh më datën 27 Prill të këtij viti.
Në vijim mund të shihni video klipin më ë ri nga Kerri Watt ‘You’:

më shumë...Zayn Malik braktis One Direction

26.03.2015 10:48:59 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/3PgJDGh.jpgZayn Malik ka braktisur One Direction. “Jeta ime me One Direction ka qenë më e mirëse që kam mundur ta imagjinojë. Por, pas pesë vjetëve, mendoj se është koha për mua ta braktis bendin. Dëshiroj t’i kërkoj falje gjithë fansave në rast se ndihen të zhgënjyer, por më duhet ta bëj atë që mendoj se është e drejtë,” ka thënë Zayn Malik. Në një deklaratë të përbashkët, anëtarët e mbetur të bendit One Direction kanë thënë: “Jemi shumë të pikëlluar për braktisjen e Zayn, por e respektojmë vendimin e tij dhe i urojmë gjithë të mirat në të ardhmen. Gjithmonë do të mbesim shokë. Ne të katërt, do të vazhdojmë tutje.” One Direction do të vazhdojnë turneun botëror On The Road Again në Xhakartë, Indonezi, para se të shkojnë në Afrikën Jugore.

më shumë...Rihanna sjell singlin e ri

26.03.2015 10:48:08 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/52w1Apo.jpgRihanna ka ndarë një foto me fansat e saj në Instagram, me mbishkrimin #R8, #BBHMM dhe #March26.
Dyshohet se këngëtarja do të duhej të lansonte singlin e ri nga albumi i tetë, i cili arrin pas Unapologetic.
Singli do të duhej të emërtohej Bitch Better Have My Money.    

më shumë...Lexo më Shumë