Degjo Online Mbylle

TITI's Top 40 Top 10 Kosovar

Eliza Hoxha - E ardhmja jemi NE

MOVIE BOX

Radio K4 on Facebook

Lajmet e Fundit

Find more about Weather in Pristina, KV
Click for weather forecast

Gwen Stefani publikon premierën ‘Make Me Like You’ - Audio

12.02.2016 15:01:49 postuar nga: DiTa

Këngëtarja Gwen Stefani e cila është rikthyer në skenën muzikore, pas një dekade pauze, ka publikuar singlin e saj më të ri, të cilin e ka emërtuar  ‘Make Me Like You’.
Kënga në fjalë, pritet të jetë pjesë e studio albumit të saj më të ri, të cilin e ka emërtuar "This Is What the Truth Feels Like…​,".
Ky album i ri, pritet të jetë pasues i solo albumit të saj të fundit, që Stefani e lansoi para 10 vitesh, në vitin 2006, me emrin ‘The Sweet Escape’.

Ende nuk dihet data zyrtare e lansimit të albumit më të ri në treg, por vetëm dihet se ky album do të përmbaj 12 këngë të reja.
Më posht lajmit mund të dëgjoni premierën këngës më të re nga Gwen Stefani ‘Make Me Like You’:

më shumë...Unikkatil të Hënën sjell këngën e re

12.02.2016 15:00:52 postuar nga: DiTa

Rap këngëtari shqiptar, Viktor Palokaj i njohur ndryshe me emrin skenik Unikkatil, të Hënën (15.02.16) do të sjell projektin e tij më të ri muzikorë.
Këtë lajm, e ka bërë të ditur për fansat e tij, vetë këngëtari Palokaj, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në rrjetin Facebook, në të cilin ka shkruar:
“t'Hanën Konga e Re = 19:00 ora!!!”.
Unikkatil, nuk ka dhënë detaje të tjera rreth projekteve të tija të reja muzikore, mirëpo vlen të përmendim se Unikkatil, deri më sot ka publikuar katër studio albume. Albumi i parë ishte "Shihemi N'Perkujtime", lëshuar në vitin 2004, i dyti ishte "Unikkatil prezanton The Bloody Alboz" në vitin 2005, albumi i tretë është "Armiqt Suprem" lëshuar në vitin 2006 dhe i katërti ishte "Kanuni i Katilit", i publikuar në treg në vitin 2007.

më shumë...Charlize Theron pranon rol të ri në ‘Fast & Furious’

12.02.2016 14:59:47 postuar nga: Teuta

Po flitet se aktorja Charlize Theron, është duke u përgatitur që të luajë përballë Vin Diesel dhe ekipit të tij në filmin e ardhshëm ‘Fast & Furious’.

Ylli i filmit ‘Mad Max: Fury Road’, është në bisedime të hershme për të luajtur rolin e ‘Shejtanes’ në pjesën e tetë të garave në rrugë,film ky i cili ka shënuar sukses të jashtëzakonshëm.

Nëse Theron nënshkruan për këtë rol, projekti do ta bashkojë atë me regjisorin F. Gary Gray, me të cilin xhiruan filmin ‘The Italian Job’, në vitin 2003.

Vin Diesel dhe bashkë-aktorët e tij, përfshirë Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson dhe Ludacris, që të gjithë pritet të kthehen për vazhdimësinë e ‘Furious 7’, i cili aktualisht mban vendin e gjashtë për filmin më fitimprurës. 

më shumë...Olivia Culpo në pasarelë, mbështet ‘Shoqatën Amerikane të Zemrës’

12.02.2016 14:59:04 postuar nga: Teuta

Bukuroshja Olivia ka marrë pjesë në pasarelën e modës të mbajtur në New York, me qëllim të ngritjes së fondeve për vetëdijesimin lidhur me sëmundjet e zemrës.

‘Go Red For Women, Red Dress Collection 2016’ u lansua të Mërkurën në New York ku ‘American Heart Association’ ishte pjesë e kësaj shfaqje.

Olivia Culpo, 25 vjeçare është aktore, modele, prezantuese televizive, violonçeliste dhe ‘Mis Univers’ e vitit 2012.

më shumë...Liv Tyler shumë shpejt sjellë në jetë fëmiun e tretë

12.02.2016 14:56:12 postuar nga: Teuta

Ylli i filmit ‘Leftovers’ bukuroshja Liv Tyler, e cila është shtatëzënë me fëmijun e saj të tretë, mezi po pret që familja e saj të zgjerohet sërish.
Në një intervistë për agjensionin ‘E! News’, e pyetur për shtatëzaninë e tretë ajo ka thënë:
"Ndihem shumë mirë, jam shumë e lodhur, por kjo është e vetmja gjë. Jam e lumtur, ndjehem mirë. Më duket sikur jam shtatzënë përgjithmonë. Por gjithnjë kam dashur të kem një familje të madhe dhe jam shumë e emocionuar".

Asaj i ndihmon fakti se i fejuari i saj, Dave Gardner e ndihmon shumë dhe është shumë përkrahës.

"Mendoj se marrëdhënia jonë funksionon kaq mirë sepse që të dy punojmë shumë dhe na pëlqen aventura dhe të dy kemi punë të ndryshme dhe interesante. Kjo na pëlqen, por gjithashtu jemi shumë të fokusuar në familjen tonë. Kjo na lidhë bashkë. Kështu që ne dalim pastaj kthehemi bashkë dhe fëmijët tanë janë më të rëndësishëmit, mbi të gjitha për neve.”

Pavarësisht ky çift dëshiron ta kurorëzojë dashurinë e tyre me martesë, ata kanë pasur një vit shumë të ngarkuar, prandaj planet e martesës janë shtyrë pak. “ ne flasim për këtë, por kemi shumë angazhime tani” ka thënë ajo.

më shumë...Sia publikon klipin e ri

12.02.2016 08:03:17 postuar nga: Mina

Sia është duke luftuar për të gjetur identitetin e saj në këtë album të ri. Dhe në qoftë se keni menduar se Sia nuk do të shfaqet në video klipin e ri për këngën “Cheap Thrills”, ja keni qëlluar. Këngëtarja dhe kompozitorja misterioze australiane, ka publikuar video klipin e fundit nga albumi i ri "This Is Acting". 

më shumë...Gigi Hadid i heq të gjitha - Foto

11.02.2016 17:59:08 postuar nga: DiTa

Manekenia Gigi Hadid i ka hequr të gjitha, për ballinën e numrit më të ri të revistës ‘Vogue’.
Supermodelja 20-vjeçare ka pozuar plotësisht e zhveshur për kopertinën e revistës franceze ‘Vogue’, në të cilën ajo duket mahnitëse, e për këtë  tregojnë edhe fotografitë dhe format e trupit të saj, për t'u patur zili.

Bukuroshja bjonde shihet me flokët e saja të lëshuara, të cilat i bien në sy  natyrshëm dhe ia mbulojnë njërën anë të fytyrës së saj.

Para modeles Gigi Hadid, për të njejtën revistë, nudo ka pozuar edhe këngëtarja nga Prishtina, Rita Ora.

Hadid ka promovuar vehtën edhe në faqën e saj zyrtare, në rrjetin social ‘Instagram’, ku postoi foton e saj nudo dhe shkroi:

"Ky është versioni i trupit tim, vetëm me parfum Chanel".
Më posht lajmit ju sjellim disa foto të nxehta të super modelës, Gigi Hadid:

më shumë...Zooey Deschanel befasohet nga një vizitor i veçantë në xhirime

11.02.2016 17:56:43 postuar nga: Teuta

Të mërkurën (10.02.16), aktorja Zooey Deschanel, pati një vizitor të veçantë, gjatë xhirimeve të filmit ‘New Girl’.
Bëhet fjalë për vajzën e saj shtatë muajshe, Elsie Otter Pechenik, e cila ishte në vizitë te nëna e saj.

Zooey Deschanel dhe burri i saj dhe njiherit regjisori, Jacob Pechenik, mirëpritën lindjen e vajzës së tyre Elsie, në Korrik 2015.

Këta të dy, filluan të takohen në vitin 2014 dhe u kurorëzuan një vit më pas, përpara se të lindte vajza e tyre.  

më shumë...Quinlin largon vëmendjen e mediave nga babai, Ben Stiller

11.02.2016 17:54:25 postuar nga: Teuta

Djali 10-vjeçar i aktorit të famshëm Ben Stiller, Quinlin ka marrë tërë vëmendjen e mediave, gjatë premierës së filmit ‘Zoolander 2’ në New York. 

Ben Stiller, i cili është regjisor dhe njiherit aktor në filmin ‘Zoolander 2’, si duket këto nuk mjaftuan që tërë vëmendja të jetë tek djali i tij, Quinlin në premierën e shfaqur në New York.

Ben ishte në shoqërinë e familjes së tij, djalit Quinlin Stiller, bashkëshortja Christine Taylor dhe vajza Ella Stiller.

Quinlin e mori vëmendjen krejtësisht nga babai duke pozuar secilën herë  me vulën ‘Blue Steel’ dhe me mimikat e ftyrës sikur të babait të tij.

më shumë...Jennifer Garner promovon ‘Save The Children’

11.02.2016 17:53:12 postuar nga: Teuta

Nënë e tre fëmijëve, aktorja Jennifer Garner në paraqitjen e saj në një konference për media, për të promovuar organizatën ‘Save The Children’, është lavdëruar nga mediat për pamjen e saj pa makijazh.
Jennifer është përshkruar nga kritikët me frazën ‘Bukuri e freskët’.
Stili i saj klasik dhe pamja krejtësisht natyrale, e bëjnë aktoren akoma më tërheqëse për publikun.

Ylli i filmit ‘Miracles from Heaven’, së fundi kishte bërë një vizitë në Kentucky, në një takim me ligjbërësit në emër të organizatës ‘Save the Children’, ku ajo ka funksionin si anëtare e ‘Bordit të të Besuarve’.

Jennifer, u bëri thirrje ligjvënësve të shtetit, që të vazhdojnë të ofrojnë përkrahjen e tyre vjetore, për organizatën ‘Save The Children’, me financimin e tyre në shumën prej 941. 400$, ka bërë të ditur ‘Courier-Journal’.    

më shumë...Lexo më Shumë