yo Adele kryeson në shitje të albumeve me gjashtë milion kopje…
Degjo Online Mbylle

Radio K4 on Facebook

Our Favourite of the WeekMOVIE BOX

Lajmet e Fundit

Find more about Weather in Pristina, KV
Click for weather forecast


Adele kryeson në shitje të albumeve me gjashtë milion kopje…

21.02.12

Sipas mediave Britaneze, këngëtarja Adele vetëm në Britani të Madhe çdo gjashtë sekonda shet një album. Në këtë përfundim ka ardhur kompania ‘The Official Charts Company's Martin Talbot’ e cila ka njoftuar se vetëm 10 muaj pas lansimit të fundit ‘21’ këngëtarja Adele ka shitur më se gjashtë million kopje të albumit të saj.

Mirëpo sukes në shitje kanë arritur të dyja albumet e këngëtarës Adele ai i titulluar ‘19’ si dhe ‘21’. Këngëtarja në fjalë brenda dhjetë muajsh me albumin ‘21’ ka arritur që të tejkaloj edhe shitjet e albumit ‘ Back to Black’ nga këngëtarja Amy Winehouse dhe të kryesoj në shitjen më të lart të shekullit në Britani.

Adele nga një këngëtare e famshme në Britani ajo arriti të bëhet 

një superstar ndërkombëtar, ku  vetëm javën e kaluar fitoi gjashtë çmime ‘Grammy Awards’, duke përfshirë edhe çmimet kryesore atë për ‘Këngën e Vitit’ të titulluar ‘Rolling in the Deep’ si dhe çmimin kryesorë për ‘Albumin më të mirë të Vitit 2012’ të titulluar ‘21’. Lexo më Shumë