Degjo Online Mbylle

Radio K4 on Facebook

Our Favourite of the WeekMOVIE BOX

Find more about Weather in Pristina, KV
Click for weather forecast


Filmi “The Brave”, nesër vjen në Prishtinë

11.10.18

Një produksion shqiptaro-amerikan, do të sjellë nesër (12.10.2018) në Cineplexx, premierën e filmit “The Brave”, me regjisor William Kaufman, ku do të paraqitet kasta e shkëlqyer e aktorëve amerikanë, shqiptarë e rusë, në një produksion me përmasa hollivudiane.
Premiera respektive fillimisht do të shfaqet për gazetarët e kulturës ku edhe do të mbahet një konferencë për media.

Kasta e aktorëve të këtij filmi përbëhet nga: Armand Assante, Louis Mandylor, Ravshana Kurkova, Besart Kallaku, Ervin Bejleri, Mensur Safqiu, Gosha Kutsenko, Igor Jijikine, Salsano Rrapi, etj.

Për publikun e Kosovës, premiera e filmit ''The Brave'', vjen më datën 13 tetor, në kinemanë Cineplexx, me termine të ndryshme.

Gjatë muajit tetor filmi do të shfaqet edhe në kinematë e Rusisë, Europës Perëndimore dhe Italisë.Lexo më Shumë