Degjo Online Mbylle

Radio K4 on Facebook

Our Favourite of the WeekMOVIE BOX

Find more about Weather in Pristina, KV
Click for weather forecast


“Le Corsaire” sonte sërish para publikut

08.11.18

Shfaqja e baletit “Le Corsaire”, e cila e kishe premierën në fillim të muajit tetor, do të ngjitet sërish sonte në skenën e Teatrit Kombëtar të Kosovës.
Një një intervistë që ka realizuar Radio KFOR-i me rastin e premierës së kësaj shfaqjeje, drejtori i Baletit Kombëtar, Ahmet Brahimaj pati treguar që “Le Corsaire”, është shfaqje e cila luhet nëpër të gjitha qendrat botërore dhe është shfaqje e baletit klasik, duke shtuar se “Le Corsaire”,  është një shfaqje shumë e mirë, shumë atraktive me variacone të vështira, të cilat do të interpretohen edhe sonte nga balerinët.

Dhe pikërisht sonte (8 nëntor), me fillim nga ora 20:00, Baleti Kombëtar i Kosovës e risjell shfaqjen “Le Corsaire”, e cila vjen nën koreografinë e Israel Rodriguez, me asistent Kreshnik Musolli.Lexo më Shumë