< Para 1 2 3319 320 321333 334 335 Pas >

Rihanna befason fansat me këngë të re 'Towards the Sun' - Audio

24.02.15

‘Drejt Diellit' apo 'Towards the Sun' titullohet kënga më e re e cila është publikuar sot edhe online nga këngëtarja Rihanna.
Premierën e kësaj kënge, Rihanna e ka lansuar në Radio stacionin britanez ‘BBC Radio 1’.

‘Towards the Sun' është regjistruar për filmin e animuar ‘Home’, në të cilin do të kemi mundësi që ta dëgjojmë edhe zërin e Rihannës, e cila ka regjistruar zërin e saj për karakterin kryesorë të këtij filmi.

Në fakt, Rihanna ka regjistruar një soundtrack-album të plotë për filmin ‘Home’, të cilin në treg Rihanna do ta hedh në ditën e lansimit të këtij filmi në kinematë Amerikane, më datën 27 Mars 2015.
Në filmin ‘Home’, përveç zërit të këngëtarës Rihanna, aty do të kemi mundësi të dëgjojmë edhe zëra të tjerë të famshëm si Jim Parsons, Jennifer Lopez dhe Steve Martin.

Në vijim mund të dëgjoni këngën më të re nga Rihanna 'Towards the Sun' si dhe mund të shihni trejllerin e filmit më të ri të animuar ‘Home’:

më shumë...


Taylor Swift e para me shitje të këngëve, në vitin që e lamë pas - Video

24.02.15

Këngëtarja Taylor Swift është emëruar nga ‘IFPI Global’, ‘Artistja me Shitjet më të Mëdha të Vitit 2014’.
Me këtë rast ‘IFPI Global’ e kanë shpërblyer këngëtarën edhe me një çmim, të cilin e pranoi ajo vetë.
Ky çmimi vlerëson këngëtarën, si artistja me shitjet më të mëdha gjatë vitit 2014, ku në konsideratë janë marrur edhe shkarkimet e këngëve online si dhe shitjet e këngëve të Swift.

Këngëtarja e hitit "Shake it Off’ në fillim të vitit 2014 lansoi albumin e saj të titulluar ‘1989’ dhe vetëm në javën e parë, ajo arriti që të shes mbi 1.2 milion kopje të albumit, vetëm në SHBA.
Në pozitën e dytë për shitjet më të mëdha, radhitet grupi One Direction, ndërsa në vendin e tretë këngëtari Ed Sheeran.
Në vijim mund të shihni listën prej 10 këngëtarëve me shitjet më të mëdha të regjistruara nga ‘IFPI Global’:

më shumë...


Jennifer Lopez ishte perfeksioni i ndarjës së çmimeve Oscar

24.02.15

Tapeti i kuq në Los Angeles ishte i mbushur me yje, por vëmendjën më të madhe e ka tërhjek Jennifer Lopez. Dukja e saj glamuroze është vështirë të komentohet, në veçanti pasi që asaj i rrinte në mënyrën e përkryer. Elie Sab është treguar si shumë i qëlluar për Jennifer, e cila ka shkëlqyer në fustanin e saj fglamuroz. Edhe pse është 45 vjeçare, Jennifer Lopez ishte më e bukur se shumë kolege të saja shumë më të reja në moshë. 

më shumë...


VIDEO: Lady Gaga fascinon publikun në Oscar

24.02.15

Lady Gaga është e njohur me gjërat e jozakonshme. Edhe kësaj radhe, ajo në ndarjën e çmimeve Oscar ka lënë publikun pa frymë. Ajo ka treguar që edhe pa fustanin me ‘mish’ dhe kreacione të çuditshme mund të tërhjek vëmendjen,dhe për këtë i është nevojitur vetëm zëri. Lady Gaga ka marr qindra komplimente. Dikush nga publiku ka brohoritur se performanca e sa për këngët "The Hills Are Alive", "My Favourite Things", "Edelweiss" dhe "Climb Ev'ry Mountain" ishte e mrekullueshme. Gaga këto këngë i ka kënduar për nder të 40 vjetorit të filmit “My songs, my dreams”. Për fustanin të cilin e kishte veshur Gaga, njerëz kanë punuar gjithsej 1600 orë për ta krijuar.

më shumë...


U2 – Every Breaking Wave (video)

24.02.15

http://i.imgur.com/uEqart4.pngU2 kanë prezantuar videon muzikore për singlin e tyre të fundit, Every Breaking Wave.
Kënga shënon singlin e dytë të lansuar nga albumi Songs Of Innocence.
Origjinali ishte shkruar për No Line On The Horizon, por ishte ripunuar për LP-në e vitit të kaluar nga Danger Mouse dheRyan Tedder.
U2 fillojnë turneun e tyre botëror gjatë këtij viti. 
 

më shumë...


The Prodigy – Wild Frontier (video)

24.02.15

http://i.imgur.com/Oain5LG.jpgThe Prodigy kanë prezantuar videon për këngën e re Wild Frontier. Kënga zyrtarisht do të lansohet më 30 mars, të njëjtën ditë me albumin e ri, The Day Is My Enemy.
Regjinë e ka bërë Mascha Halberstad, ndërsa për animimin është përkujdesur Elmer Kaan.
The Day Is My Enemy do të jetë albumi i parë i bandit britanik që nga viti 2009 dhe lansimi Invaders Must Die.
Vitin e kaluar, themeluesi i bandit Liam Howlett ka premtuar se Prodigy do të ‘fshijnë dyshemenë’ me skenën aktuale dance me albumin e tyre të ‘fuqishëm’. 
 

më shumë...


Game of Thrones – DVD box më i shitur në dhjetë vitet e fundit

23.02.15

http://i.imgur.com/9dpkiPD.jpgSipas Official Charts Company, sezoni i katërt i serialit Game of Thrones ka qenë seriali filmik më i shitur në dekadën e fundit, që nga viti 2004. DVD-Box Game of Thrones është shitur në mbi 157 mijë kopje në Britaninë e Madhe, 7 mijë kopje më shumë se sezoni i tretë i serialit. Premiera botërore e sezonit të pestë të serialit Game of Thrones do të shfaqet më 18 mars në pallatin mbretëror Tower of London. Më poshtë, shikoni trejlerin për sezonin e pestë të Game of Thrones.

më shumë...


Lorde fillon punën në albumin e ri

23.02.15

http://i.imgur.com/W2w1uhU.jpgLorde do të fillojë të incizojë albumin e ri muajin e ardhshëm.
Producenti dhe tekst shkruesi, Joel Little, ka thënë për Triple J se do të hyjë në studio me këngëtaren ‘brenda muajit të ardhshëm'. “Ky është plani, në parim,” ka thënë Little.
Do të fillojmë t’i shkruajmë disa këngë. Nuk kemi planifikuar asgjë.”
Lorde ka punuar me Little në albumin e saj debutues, Pure Heroine.
LP-ja ishte lansuar në vitin 2013.
 

më shumë...


Scarlett Johansson publikon këngën e re ‘Candy’ - Audio

23.02.15

Aktorja e njohur Scarlett Johansson po e vazhdon edhe karierën e saj si këngëtare, duke formuar kështu edhe një pop- band vajzash.

Ky bend ëshët emërtuar ‘The Singles’ dhe vajzat kanë lansuar edhe online singllin e tyre të parë, të cilin e kanë emërtuar ‘Candy’.
Ky bend është formuar nga yjet e Hollywood-it, si: Scarlett Johansson, Haim's Este Haim, Holly Miranda, Kendra Morris dhe Julia Haltigan.
Ky nuk është projekti i parë muzikorë për Johansson, pasi që ajo në vitin 2008 lansoi albumin e saj të parë në bashkëpunim me Tom Waits, të titulluar ‘Anywhere I Lay My Head’.

Një vit më vonë, Scarlett lansoi edhe një single tjetër në bashkëpunim me Pete Yorn, të titulluar ‘Break Up’.

Në anën tjetër Johansson, Shtatorin që e lamë pas, lindi fëmiun e saj të parë vajzë, të cilën e ka emërtuar Rose Dorothy, nga lidhja e saj me bashkëshortin Romain Dauriac.
Në vijim mund të dëgjoni singllin e parë nga bendi The Singles - Candy:

më shumë...


Jack White publikon video klip interaktiv 'That Black Cat Licorice' - Video

23.02.15

Këngëtari Jack White ka publikuar edhe online një video klip ndryshe nga të tjerët që jemi mësuar ti shohim deri sot, për këngën e tij të re 'That Black Cat Licorice'.

I tërë video klipi është realizuar me sekuenca të animuara, mirëpo ato mund të ndryshojnë dhe të shihni këngëtarin duke përformuar Live këtë këngë, në qoftëse ju shtypni dhe i mbani butonat ‘3’ ose ‘B’ në tastaturë.
Ish pjestari i bendit ‘The White Stripes’, Jack White e braktisi bendin në vitin 2011, ndërsa ai tani është duke punuar në dy projekte të ndara, përkatësisht në dy albume, njëri i inqizuar në studio e tjetri do të jetë Live.
Në vijim mund të shihni video klipin më të ri nga Jack White 'That Black Cat Licorice' dhe në qoftëse ju shtypni butonat ‘3’ ose ‘B’ në tastaturë mund të ndrroni sequencat e klipit:

më shumë...


< Para 1 2 3319 320 321333 334 335 Pas >