< Para 1 2 3320 321 322 323 Pas >

Jennifer Lopez sot në kinema në SHBA me filmin “The Boy Next Door” - Video

23.01.15

Këngëtarja dhe njiherit aktorja Jennifer Lopez ka qenë këtë muaj në qendër të vëmendjes nga kritikët, të cilët e kanë lavdëruar atë për dukjen në filmin e saj më të ri “The Boy Next Door”.
Sonte (23 Janar) në SHBA pritet që të transmetohet për herë të parë për publikun Amerikanë, filmi në rol kryesor Jennifer Lopez.
Lopez, aty luan rolin e një mësueseje të divorcuar dhe fillon një histori dashurie me një nga studentët e saj dhe njiherit komshiun e saj.
Kritikët e kanë vlerësuar Lopez në këtë film, si shumë argëtuese dhe shume sexy.
Në vijim mund të shihni trejllerin nga filmi i fundit i Jennifer Lopez “The Boy Next Door”:

më shumë...


Jess Glynne lanson këngën e re 'Hold My Hand' - Audio

23.01.15

Këngëtarja Jess Glynne ka lansuar edhe online premierën e këngës së re, të cilën e ka emërtuar 'Hold My Hand'.

Këngëtarja 25 vjeçare këtë këngë e ka shkëputut nga solo albumi i saj më i ri.

Këngëtarja britaneze Glynne, këtë vit është nominuar për dy çmime në ‘Brit Awards’, në kategorinë ‘British Single’ dhe ‘British Music Video’.

Në vijim mund të dëgjoni këngën më të re nga Jess Glynne 'Hold My Hand':

më shumë...


Pete Doherty – Flags of the Old Regime (audio)

23.01.15

http://i.imgur.com/OYWg7ec.jpgPete Doherty ka prezantuar këngën e re Flags of the Old Regime, të cilën ia ka dedikuar këngëtares së ndjerë, Amy Winehouse. Frontmeni i The Libertines, e ka shkruar këngën në vitin 2011 (pas vdekjes së Winehouse në moshën 27-vjeçe).
Të gjitha paratë e mbledhura nga shitja do të shkojnë në Fondin Amy Winehouse, i cili punon për të parandaluar efektet nga keqpërdorimi i drogës dhe alkoolit te të rinjtë.
Flags of the Old Regime do të lansohet më 9 mars nga Walk Tall Recordings.

më shumë...


St. Vincent me këngë të re (audio)

23.01.15

http://i.imgur.com/SA5trBY.jpgMë 9 shkurt pritet lansimi i albumit të katërt me radhë të St. Vincent.
Deri atëherë, fansat do të mund të kënaqen pranë tingujve tëkëngës së re, lansuar nga Annie Clark – Bad Believer.
Këngën mund ta dëgjoni në sajtin e revistës Guardian.

 


AUDIO: Madonna duet me Mike Tyson

23.01.15

Ylli botëror Madonna, ka realizuar albumin e ri, në të cilin do të gjindën 19 këngë, ndër to edhe duet kënga me ish boksierin Mike Tyson.Kënga titullohet “Iconic”, kurse adhuruesit janë shumë të kënaqur me këtë bashkëpunim, edhe pse albumi do të lansohet zyrtarisht në muajin mars. Hakerat kanë arritur t’ia prishin planet këngëtares, dhe veçse e kanë publikuar në YouTube tërë albumin e saj por këngët shumë shpejtë janë larguar nga ky kanal. Albumi i ri do të publikohet në mars, tri vite pas lansimit të albumit “MDNA”. Përveç duetit me Tyson, Madonna ka bashkëpunuar edhe me yje të tjera siç është Nicki Minaj për këngën “Bitch I’m Madonna”.

 

më shumë...


Mr Bean rikthehet në ekranin e vogël

23.01.15

Zëdhënësi i shërbimit publik britanik, ka bërë të ditur se Mister Bean, të cilin e luan RowanAtkinson, do të paraqitet në një skenë e cila do të publikohet më 13 mars. Mister Bean do të rikthehet në ekranin e vogël, por vetëm në një skenë, me rastin e 25 vjetorit të episodit të parë të këtij seriali të famshëm, bën të ditur BBC. Seriali ka filluar të transmetohet më 1990, kurse gjatë pesë viteve janë xhiruar gjithsej 14 episode. Pastaj janë xhiruar dy filma shumë të suksesshëm të cilët kanë rezultuar me fitime nga 500 milion dollarë si dhe një film i animuar. Ky është më të vërtet një sukses i madh për një artist i cili për 25 vite ka thënë vetëm 17 fjalë. Mr Bean është paraqitur edhe në disa klipe muzikore dhe reklama, si dhe në një skenë e cila është xhiruar veçanërisht për ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike në Londër në vitin 2012. 

më shumë...


Ellie Goulding publikon video klipin e këngës 'Love Me Like You Do' - Video

22.01.15

Këngëtarja Ellie Goulding ka publikuar edhe online video klipin e këngës 'Love Me Like You Do'. Kënga në fjalë është realizuar për filmin romantic ‘50 Shades Of Grey’, i cili në kinematë botërore pritet që të publikohet në ditën e Shën Valentinit, më datën 14 Shkurt.
Përveç Ellie Goulding janë edhe këngëtarë të tjerë të cilët kanë realizuar mjuzikël apo soundtrack për filmin ‘50 Shades Of Grey’, si Beyoncé, The Weeknd, The Rolling Stones dhe Sia.

Në vijim munde ë shihni video klipin e këngës 'Love Me Like You Do' nga Ellie Goulding:

më shumë...


Mark Ronson kryeson ‘Billboard Hot 100 Singles’ - Video

22.01.15

Këngëtari Mark Ronson edhe këtë javë ndodhet në krye të listës ‘Billboard Hot 100 Singles’ me bashkëpunimin e tij me këngëtarin Bruno Mars, me këngën e titulluar 'Uptown Funk'.
Në vendin e dytë këtë javë radhitet këngëtari Ed Sheeran me këngën 'Thinking Out Loud', ndërsa në pozitën radhitet këngëtarja Taylor Swift me këngën 'Blank Space'.

Në vijim mund të dëgjoni duetin Mark Ronson ft. Bruno Mars me këngën 'Uptown Funk', që radhitet në pozitën e parë si dhe mund të shihni listën prej 10 singllave më të dëgjuar këtë javë në SHBA, në ‘Billboard Hot 100 Singles’:

më shumë...


VIDEO: Jessie J super talent!

22.01.15

Për që Jessie J është një vajzë e talentuar, këtë të gjithë e dinë. Por, që është super talent, kjo është zbuluar së fundmi kur ajo u la të gjithëve ta kuptojnë se mund të këndoj me buzët e mbyllura, e kjo po që është lajm! Këngëtarja e bukur në emisionin e Graham Norton, ka folur për talentet e saja gjatë fëmijërisë. Këtë talent, ajo e ka zbuluar kur ishte fëmijë. Ajo gjithmonë kishte marr pjesë në audicione të ndryshme, kurse gjatë njërit audicion ka zbuluar se mund të këndoj pa e hapur gojën fare. Këtë talent të rrallë, ajo e ka demonstruar mu në këtë emision. 

më shumë...


Janis Jopin do të festonte 72 vjetorin

22.01.15

Po të ishte ende në mesin tonë, Janis Jopin, njëra nga divat e muzikës rock’n’roll dhe njëra nga këngëtarët më të talentuara në botë, do të festontë 72 vjetorin e lindjes. Edhe pse ka pasur një karrierë shumë të shkurtër profesionale, e cila ka zgjatur vetëm katër vite, për këtë periudhë ajo ka arritur të bëhet njëra nga këngëtaret më të mira të botës. 

më shumë...


< Para 1 2 3320 321 322 323 Pas >