< Para 1 2 3321 322 323 Pas >

Lana Del Rey mysafire në këngën Wait For Life (audio)

22.01.15

http://i.imgur.com/SFJ3KvS.jpgLana Del Rey është mysafire në këngën e producentit Emile Haynie, Wait For Life. Kënga do të përfshihet  në albumin debutues We Fall. Emile është producent i njohur, i cili veçse ka punuar me Lana-n në albumin e saj debutues nga viti 2012. Haynie ka bashkëpunuar edhe me Kanye West, Bruno Mars dhe Eminem. Dalja e albumit debutues We Fall pritet më 24 shtator, e në të mysafirë do të jenë:  Sampha, Dev Hynes, Charlotte Gainsbourg, Brian Wilson, Father John Misty, Lykke Li e të tjerë. Këngën Wait For Life me Lana Del Rey, mund ta dëgjoni në videon më poshtë. 

më shumë...


Weekend – Earned It (video)

22.01.15

http://i.imgur.com/bbII3mA.jpgThe Weekend jo shumë moti kanë përfunduar xhirimet për videoklipin e këngës Earned It.
Kënga arrin nga kolona zanore për filmin Fifty Shades Of Grey, ndërsa për videoklipin ka qenë përgjegjëse regjisorja e filmit, Sam Taylor Johnson.
 

më shumë...


Diplo – Bitch I’m Madonna rmx

21.01.15

http://i.imgur.com/eFd5y0V.jpgNë episodin e fundit ‘Diplo and Friends’ për BBC Radio 1, Diplo ka pasur një solo-set që zgjati 2 orë. Si ‘ëmbëlsirë’ e vecantë ishte remiksi i këngës së Madonna-s, Bitch I’m Madonna, nga albumi i saj i fundit Rebel Heart, një ndër producentët e të cilit ishte vetë Diplo. Në këtë link mund ta dëgjoni komplet setin, ndërsa remiksi i Madonna-s është në 1:14:55. 
 


Jose Gonzalez – Leaf Off/The Cave

21.01.15

http://i.imgur.com/59CluG5.jpg

Jose Gonzalez ka prezantuar premierën e këngës së re online.
Leaf Off/The Cave është shkëputur nga albumi i ri Vetiges & Claws.
Albumi shënon incizimin e parë të ri në shtatë vjetët e fundit dhe pritet të lansohet më 16 shkurt.
Singli paraprak i këngëtarit suedez, Every Age, ishte paralajmëruar si kënga më e mirë e 2014-ës e Zane Loew.


Laura Marling publikon këngën e re 'False Hope' - Audio

21.01.15

Këngëtarja Laura Marling ka lansuar singllin e saj më të ri, të cilin e ka emërtuar 'False Hope'.

Kënga në fjalë është shkëputje nga studio albumi i saj më i ri, i titulluar ‘Short Movie’, i cili në treg pritet që të dal më datën 20 Mars 2015.
‘Short Movie’ është studio albumi i pestë me radhë nga Marling dhe pasues i albumit ‘Once I Was an Eagle’, i lansuar në vitin 2013.

Në vijim mund të dëgjoni këngën më të re nga këngëtarja 25 vjeçare Laura Marling 'False Hope':

më shumë...


Prince publikon video klipin e këngës së re - Video

21.01.15

Këngëtari Prince ka lansuar video premierën e këngës së tij më të re të titulluar ‘Marz’, në të cilën ka bashkëpunuar me 3rdeyegirl.
Kënga 'Marz' i është dedikuar fëmijëve të varfër apo me gjendje të vështirë ekonomike dhe tregon realitetin e ashpër dhe përfitimin e korporatave Amerikane ndaj tyre.
Kënga ‘Marz’ është pjesë e projektit muzikor ‘PLECTRUMELECTRUM’, përkatësisht albumit të dytë nga ky projekt, i titulluar ‘Art Official Age’.

Në vijim mund të shihni video klipin e këngës më të re nga Prince dhe 3RDEYEGIRL ‘Marz’:

më shumë...


Albumi i ri nga Bjork paraqitet në internet

21.01.15

Albumi i ri i këngëtares Bjork, është paraqitur në internet një javë pasi që është paralajmëruar dhe dy muaj para lansimit zyrtar, raporton Consequence of sound. Albumi me nëntë këngë është realizuar nga producenti Arc dhe The Haxan Cloak. Në njërën nga këngët, paraqitet edhe Antony Hegarty nga bendi Antony and the Johnsons.  Albumi i titulluar "Vulnicura" është albumi i dytë i cili është paraqitur në internet para lansimit zyrtar për këtë vit. E njejta gjë ka ndodhur me albumin e ri të Madonnes "Rebel Heart". Albumi i ri nga Bjork, është paraparë të lansohet në muajin mars.

më shumë...


VIDEO: Familja e Whitney Houston, e deshpëruar me filmin

21.01.15

Filmi biografik për Whitney Houston, me regji të Angela Bassett, është emituar të shtunën në Lifetime, kurse familja e divës së ndjerë dhe adhuruesit e saj, janë të zhgënjyer me filmin. Filmi fokusohet në lidhjën dhe martesën e koklavitur të dives me këngëtarin dhe kompozitorin Bobby Brown. Familja Houston ka thënë se filmi është xhiruar pa pëlqimin e tyre. Edhe adhuruesit e dives janë të deshpëruar, sepse Whitney në këtë film, në vend të talentit të saj mahnitës, paraqitet vetëm duke konsumuar kokainën. 

më shumë...


Albumet e reja të cilat lansohen gjatë kësaj jave - Lista

20.01.15

Në vijim mund të njiheni me listën e albumeve të reja, të cilët do të lansohen në Evropë dhe në SHBA gjatë kësaj jave, nga artist me famë botërore:

Above and Beyond - We Are All We Need

Aqualung - 10 Futures

Belle and Sebastian - Girls In Peacetime Want To Dance

Boxed In - Boxed In

Chip Taylor - Little Prayers Trilogy

Chris Potter Underground Orchestra - Imaginary Cities

Curtis Harding - Soul Power

Diagrams - Chromatics

Enter Shikari - The Mindsweep 

më shumë...


Këngët të cilat lansohen gjatë kësaj jave - Lista

20.01.15

Në vijim mund të njiheni me listën e këngëtarëve, të cilët pritet të lansojnë këngët e tyre të reja në Evropë dhe në SHBA gjatë kësaj jave:

Holly Johnson – Heaven's Eyes

Jess Mattic – The Theme

Laura Welsh – Ghosts

Majestic & Jungle 70 – Creeping In The Dark

më shumë...


< Para 1 2 3321 322 323 Pas >