< Para 1 2 3328 329 330333 334 335 Pas >

VIDEO: Skenat e para të Terminator-it

03.02.15

"Terminator Genisys" me Arnold Schwarzenegger në rolin kryesor, në kinematë do të arrijë më 1 korrik. Emilia Clark e njohur nga pjesa e kaluar, është bërë tash Sara Connor. Filmi paraqet aktorët kryesor të cilët po mundohën ta ndryshojnë të ardhmën dhe ta parandalojnë ditën e gjykimit, në fakt momentin kur Skynet bëhet i vetëdijshëm dhe fillon luftën nukleare mbi njerëz. 

më shumë...


VIDEO: Arrinë "Ted2" – trajleri i publikuar

03.02.15

Studio Universal Pictures ka publikuar trajlerin zyrtar të vazhdimit të hit filmit "Ted".  "Ted 2" parashihet të jetë mjaft interesant, sikur edhe pjesa e parë, kurse përveç heroit të filmit dhe Marck Whalberg kësaj radhe në film do të paraqitet edhe Morgan Freeman dhe Liam Nison. "Ted 2" në kinematë do të arrij në muajin qërshor të këtij viti.

më shumë...


Steve Forrest braktis bendin Placebo

03.02.15

http://i.imgur.com/nhDTXEO.jpgSteve Forrest ka braktisur Placebo. Lajmi është bërë i ditur nga vetë bendi, ku ndër të tjera thuhet se bateristi e ka braktisur bendin për t’u fokusuar në solo-materialin e tij. Forrest i është bashkuar Placebo në vitin 2008, duke qenë edhe pjesë e turneve gjatë lansimit të dy albumeve të tyre, Battle For The Sun dheLoud Like Love. Në një deklaratë thuhet: “Brian Molko dheStefan Olsdal dëshirojnë ta falënderojnë Steve për gjithë punën e tij me bendin, duke i dëshiruar atij gjithë të mirat në karrierën e tij të ardhshme.” Forrest do të zëvendësohet nga Matt Lunn, ish-bateristi i Colour of Fire.

më shumë...


Chad Kroeger dhe One Direction në studio

03.02.15

http://i.imgur.com/4XfNBsg.jpgFrontmeni i bandit Nickelback, Chad Kroeger, ka hyrë në studio me dy anëtarët e One Direction, Liam Payne dhe Loui Tomlinson.
Fotografinë e treshes e ka postuar në Instagram bateristi i bandit Daughtry, Robin Diaz, i cili është gjithashtu në foto.
Deri më tani, ende nuk është konfirmuar ndonjë bashkëpunim i mundshëm midis tyre.


 


Albumet e reja të cilat lansohen gjatë kësaj jave - Lista

02.02.15

Në vijim mund të njiheni me listën e albumeve të reja, të cilët do të lansohen në Evropë dhe në SHBA gjatë kësaj jave, nga artist me famë botërore:
Aerosmith - Up In Smoke

All We Are - All We Are

Angra - Secret Garden

Aristocrats - Culture Clash Live!

Art of Noise - At the End of a Century

Belinda Carlisle - Access All Areas

Black Sheep Wall - I'M Going To Kill Myself

Bob Dylan - Shadows In The Night

Bonafide - Denim Devils

Bruce Springsteen - Passaic Night (3CD)

Butch Walker - Afraid Of Ghosts 

më shumë...


Këngët të cilat lansohen gjatë kësaj jave - Lista

02.02.15

Në vijim mund të njiheni me listën e këngëtarëve, të cilët pritet të lansojnë këngët e tyre të reja në Evropë dhe në SHBA gjatë kësaj jave:

Alex Mytton FT Julia Biel - Electric

Chocolate Puma FT Kris Kiss, Shystie & Roya - Step Back (Get Down)

Ellie Goulding - Love Me Like You Do

Fences FT Macklemore & Ryan Lewis – Arrows 

Lucie Silvas – Lucie Silvas EP 

Mike Mago & Dragonette – Outlines

Peking Duk FT Nicole Millar - High  

më shumë...


Rikthehen Gorillaz

02.02.15

http://i.imgur.com/YsCx9YY.jpgThe Gorillaz, bendi i formuar nga Damon Albarn dheJamie Hewllet, po rikthehet. Muzikanti dhe artisti do të bashkohen në një të ardhme të afërt për të krijuar albumin pasues të The Fall (v. 2011).
Lajmi është bërë i ditur nga vetë Hewllet, i cili shkroi në një postim në Instagram: “Po, Gorillaz po kthehen.”
Ndryshe, Gorillaz janë formuar në vitin 1998, ndërsa Albarn ishe ende aktiv me bendin e tij Blur
 

më shumë...


Hozier – Problem (Ariana Grande)

02.02.15

http://i.imgur.com/rS4gLTp.jpgKrijuesi gjithnjë e më popullor i hitit Take Me To The Church, Hozier, ka qenë mysafir në BBC Live Lounge.
Siç e dini, gjatë këtij emisioni muzikantët mysafirë interpretojnë versionin e vet të një kënge të ndonjë kolegu.
Hozier ka bërë një përzgjedhje që i ka befasuar shumë, pasi ka rikënduar pop-hitin ProblemAriana Grande
 

më shumë...


VIDEO: Paul, Rihanna dhe Kanye xhirojnë klipin

02.02.15

Rihanna ka publikuar klipin nga xhirimet për këngën më të re "Four Five Seconds“. Ky do të jetë single i parë nga albumi i saj i ardhshëm, kurse në këtë këngë mysafirët të saj janë Paul McCartney dhe Kanye West. Klipi do të jetë tejet i thjeshtë, kurse që të tre këngëtarë janë të veshur me xhinse. Trio padyshim se ka bërë që kjo këngë të jetë shumë e veçantë dhe  e mirë. Derisa nuk bëhet lansimi zyrtar i klipit, kënaquni me disa sekuenca të publikuara nga Rihanna. 

më shumë...


VIDEO: Skandal në garën e bukurisë

02.02.15

Garuesja e pakënaqur për garën e Miss Amazona, nuk ka mundur ta fshëh hidhërimin kur një vajzë tjetër është zgjedhur fituese. Brazilianja e bukur ka qëndruar anash duke duartrokitur, si garueset të tjera, dhe me një moment i është ofruar fitueses ia ka hequr kurorën dhe ka filluar ta ofendoj. Më vonë, për media Hayala ka thënë se këtë gjest e ka bërë pasi që Carolina Toledo nuk e ka merituar fitorën, por, sipas saj, e ka paguar atë. 

më shumë...


< Para 1 2 3328 329 330333 334 335 Pas >