Tom Jones & Jessie J, Gwen Stefani & Adam Levine në Grammy (video)

29.01.15

http://i.imgur.com/eLWegCn.jpgOrganizatorët e Grammy Awards kanë shpalosur më shumë duete nga artistë të nominuar dhe legjenda muzikore. Është bërë e ditur se Lady Gaga dheTony Bennett do të performojnë një këngë nga LP-ja e tyre jazz, Cheek to Cheek. Në ceremoni do të performojnë edhe Sir Tom Jones dheJessie J si dheGwen Stefani e Adam Levine. Annie Lenox do ta ndajë skenën me Hozier, kënga Take Me to Church e të cilit është nominuar në kategorinë ‘Song of the Year’. Këtë mbrëmje do të performojnë edhe: Ed Sheeran, Ariana Grande, AC/DC, Usher, Miranda Lambert, Madonna, John Legend e të tjerë. Në videon më poshtë mund të shikoni Sir Tom Jones dheJessie J.

më shumë...


Dappy - Beautiful Me (Video)

29.01.15

http://i.imgur.com/q0BZtfL.jpgDappy ka prezantuar videon për singlin e tij të ri, Beautiful Me.
Pas lansimit të videos, Dappy mori shumë porosi nga bashkëpjesëmarrësit e tij në garën Celebrity Big Brother 13.
Ollie Locke shkroi: “Pas një viti, del singli më i ri i vëllait tim të vogël të show-bizit @TheDappy.”
 

më shumë...


N.E.R.D publikon premierën e këngës së re 'Squeeze Me' - Video

28.01.15

Bendi N.E.R.D kanë publikuar edhe online video premierën e këngës më të re të titulluar 'Squeeze Me', të realizuar për filmin e animuar ‘The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water’.
Për të realizuar këtë këngë, bendi N.E.R.D kanë bashkëpunuar me Pharrell Williams, Chad Hugo dhe Shay Haley.

Filmi i animuar ‘The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water’ në kinematë Amerikane pritet që të shfaqet më datën 6 Shkurt, ndërsa në Evropë më datën 20 Mars.
Në vijim mund të dëgjoni këngën më të re nga N.E.R.D 'Squeeze Me':

më shumë...


Kylie Minogue këtë vit me album të nxehtë

28.01.15

Këngëtarja Australiane Kylie Minogue është duke punuar në albumin e saj më të ri, për të cilin thuhet se është duke xhiruar edhe disa skena shumë të nxehta apo shumë sexy.
Në këto këngë të reja të cilat pritet të jenë pjesë e albumit të saj më të ri, Kylie është duke punuar me producentin e këngëtarës Lady Gaga, Fernando Garibay nga albumi ‘Born This Way’.

Minogue dhe Garibay për herë të parë kanë bashkëpunuar vitin e kaluar, kur lansuan këngën 'Kiss Me Once'.

Këngëtarja australiane ka treguar se albumi i saj më i ri do të jetë ndryshe nga ata deri më sot, pasi që ky album do të përmbaj edhe ritme latine.

Në vijim mund të dëgjoni një nga bashkëpunimet më të reja të këngëtarës Kylie Minogue me Giorgio Moroder - Right Here, Right Now:

më shumë...


Muse flasin rreth albumit të ri

28.01.15

http://i.imgur.com/mFy9qnN.jpgMuse kanë prezantuar në profilin e tyre në Instagram videon me informatat më të reja rreth albumit të ri.
Megjithatë, bendi ka konfirmuar se albumi do të emërtohet Drones. Ky do të jetë studio-albumi i shtatë i bandit Muse, lansimi i të cilit pritet gjatë këtij viti.
Në album do të punojë producenti i AC/DC, Mutt Lange.
Albumi i fundit nga Muse ishte ai i 2012, The 2nd Law

 

më shumë...


Sia – Salted Wound (video)

28.01.15

http://i.imgur.com/ocufr4E.jpgSia ka shpalosur këngën e saj të re për filmin e ri Fifty Shades of Grey. Salted Wound është kënga e fundit nga kolona zanore për adaptimin e ardhshëm EL James.Beyoncé, The Rolling Stones, Jessie Ware dheFrank Sinatra, janë në mesin e artistëve të shumtë që do të marrin pjesë në kolonën zanore. Javën e kaluar, The Weeknd dhe Ellie Goulding kanë prezantuar videot muzikore për kontributin e tyre. Kolona zanore për Fifty Shades of Grey Original Motion Picture dotë lansohet më 10 shkurt, ndërsa filmi do ta sheh dritën më 13 shkurt.

më shumë...


VIDEO: Hannibal rikthehet në ekranet e vogla

28.01.15

Seriali Hannibal gjatë sezonës do të rikthehet në ekranet e vogla, dhe kjo është bërë e ditur përmes një trajleri të lansuar. Seriali "Hannibal" është bazuar në romanin e Tomas Harris. Doktori Hannibal Lector, është nëjri nga rolet më intriguese të këtij seriali. Sezoni i tretë i këtij seriali së shpejti do të transmetohet në rrjetin NBC.

më shumë...


Tarantino xhiron një film të ri!

28.01.15

Produksioni The Weinstein Company bën të ditur se kanë filluar xhirimet e filmit të ri të regjsiorit të famshëm Quentin Tarantino i cili do të titullohet "The Hateful Eight". Xhirimet po zhvillohën në Colorado. The Weinstein në fund të nëntorit të vitit të kaluar patë dhënë listën zyrtare me emrat e aktorëve të cilët do të paraqitën në këtë film. Ndër ta janë edhe Curt Russell, Samuel L Jackson, Tim Rot, Walton Goings, Michael Madsen, Bruce Darn, Jennifer Jason Lee etj.  

më shumë...


Albumet e reja të cilat lansohen gjatë kësaj jave - Lista

27.01.15

Në vijim mund të njiheni me listën e albumeve të reja, të cilët do të lansohen në Evropë dhe në SHBA gjatë kësaj jave, nga artist me famë botërore:
Andrew Combs - All These Dreams

Cerrone - The Best Of Cerrone Productions

Chicane - The Sum of Its Parts

Dracula - Dracula - Swing Of Death

Gaz Coombes - Matador [Digipak]

Gov't Mule Featuring John Scofield - Sco-Mule

Hawkwind - Coded Languages - Live At Hammersmith Odeon November 1982

Jellyfish - Bellybutton

Jim White Vs. The Packway Handle Band - Take It Like A Man

John Martyn - Piece By Piece

John Martyn - Sapphire 

më shumë...


Këngët të cilat lansohen gjatë kësaj jave - Lista

27.01.15

Në vijim mund të njiheni me listën e këngëtarëve, të cilët pritet të lansojnë këngët e tyre të reja në Evropë dhe në SHBA gjatë kësaj jave:

Alle Farben feat. Graham Candy - She Moves (Far Away)

Denise Pearson – Here I Am

Dreadzone – Fire In The Dark EP

Emmy The Great - S EP

Fergie – L.A.LOVE (LaLa)

Giorgio Moroder FT Kylie Minogue - Right Here, Right Now (January 30)

Hannah Wants & Chris Lorenzo – Rhymes

Iggy Azalea – Beg For It (Remixes) – EP 

Inspiral Carpets feat John Cooper Clarke - Let You Down

Karen Harding – Say Something

Moxie Kicks – Soul For You 

Rihanna and Kanye West and Paul McCartney - FourFiveSeconds

Selena Gomez – The Heart Wants What It Wants  

më shumë...