< Para 1 2 357 58 59553 554 555 Pas >

Russell Wilson lanson linjën e veshjeve ‘Good Man Brand’

postuar nga: Teuta

Sportisti Rusell Wilson, apo qendërmbrojtësi i Ligës Nacionale të Futbollit Amerikan, njiëherit edhe partneri i artistës së shumë talentuar Ciara, ka lansuar linjën e veshjeve për qëllime bamirësie.

Wilson, ka marrë këtë iniciativë në fushën e modës dhe ka lansuar linjën e veshjeve ‘Good Man Brand’, të cilën do t’ia bashkojë fondacionit të tij të quajtur ‘Why Not You Foundation’, që ka për qëllim për t’i ndihmuar fëmijët e qytetit në edukim.

Ai ka premtuar se do ta realizojë këtë fushatë edhe përmes faqës së tij online. Për secilin produkt ‘Good Man Brand’ që shitet, ai do të ndajë 3$ donacion, të cilat do t’i dedikohen organizatave në qytet për edukim dhe fëmijëve në tërë SHBA.

më shumë...Aktoret me veshjet më të bukura në 'OSCAR 2016'- Foto

postuar nga: Teuta

Ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscar, është ngjarje e cila me vete ngritë nivelin e garës jo vetëm në kategorinë e filmave, por edhe në pamjen e jashtme të yjeve që parakalojnë në tapetin e kuq.

Në vijim, ju sjellim aktoret me veshjen më të bukur, sipas gazetës ‘The Sun’, yje këta që ishin të pranishme në ceremoninë solemne ‘Oscar 2016’, e cila u mbajt këtë të dielë, 28 shkurt 16.

Cate Blanchettaktorja në filmin ‘Brit’ e mbështjellur me ngjyrë jeshile të qelë, dhe me lule nga Armani:

më shumë...Jacob Tremblay me prindërit në ‘Oscars 2016’

postuar nga: Teuta

Jacob Tremblay, aktori më i ri cili mori pjesë në ceremoninë Oscar 2016, pavarësisht se është vetëm 9 vjeç, ai tashmë ka fituar simpatinë e shumë bukurosheve në Holiwood.

Këtë radhë vëmendja nuk ishte vetëm tek ky djalosh karizmatik, por edhe te prindërit e tij.

Ata gjatë rrugëtimit për në ceremoni, kanë postuar një fotografi në rrjetin social ‘Instagram’ dhe vëmendja u drejtua te bukuria e të dy prindërve, për të cilët ai tregon se janë pak të turpshëm.

Pavarësisht dallimit të madh të profesioneve të tyre në jetën e përditshme, kjo nuk i ndaloi ata që ta shoqërojnë djalin e tyre në këtë hap të karrierës së tij, për ta kryer detyrën që kanë si prindër.

më shumë...Chris Rock trajtoi temën e diversitetit në mbrëmjen ‘Oscar 2016’ - Video

postuar nga: Teuta

Me tu shpallur nominimet për çmimet ‘OSCAR 2016’, mediat dhe artsitë të shumtë kanë reaguar për mos nominimin e aktorëve me ngjyrë në ceremoninë e 88-të me radhë të çmimeve ‘Oscar’.

Megjithatë, prezantuesi i këtij evenimenti për të dytin vit me radhë, Chris Rock ka zgjedhur tjetër formë të përballjes me këtë çështje.

Ai përmes humorit e transmetoi një mesazh të thellë, ku kërkon që artistëve me ngjyrë t’i jepen mundësi të barabarta në këtë garë.

Shumë aktorë të famshëm me ngjyrë kanë bojkotuar sivjet ceremoninë e çmimeve OSCAR, për të ngritur vetëdijen lidhur me këtë fenomen në fushën e artit.

Pavarësisht kësaj, komentet e prezantuesit për mundësi të barabarta u duartrokitën nga tërë audienca.
Më posht lajmit mund të ndiqni hapjen e ceremonisë ‘OSCAR 2016’ nga Chris Rock:

më shumë...Leonardo DiCaprio, nënën e tij shoqëruese në ‘OSCAR’ - Video

postuar nga: Teuta

Aktori 41 vjeçar, i cili u emërua fituesi i çmimit Oscar 2016, për ‘Aktorin më të Mirë’ në edicionin e 88 të ngjarjes më të rëndësishme në botën artistike, mbrëmë në këtë ceremoni ishte i shoqëruar nga nëna e tij. DiCaprio për herë të parë fitoi këtë titull për rolin e tij në filmin ‘The Revenant’ në ceremoninë e cila u mbajt të dielën më 28 shkurt 2016.

Në këtë garë sivjet kundër kandidat të DiCaprios ishin Eddie Redmayne (The Danish Girl), Irish star Michael Fassbender (Steve Jobs), Matt Damon (The Martian) dhe Bryan Cranston (Trumbo).

DiCaprio ka marrë përkrahje nga kolegia dhe mikja e tij Kate Winslet, e cila duartrokiti me shumë emocione fitoren e tij.
DiCaprio në fjalimin e tij falënderoi bashkë aktorin Tom Hardy, prindërit dhe miqtë e më pas foli edhe për ndryshimet klimatike, ku tha:
“Filmi për të cilin nderohem flet për lidhjen e njeriut me natyrën. Ndryshimet klimatike janë diçka reale dhe e prekshme. Po ndodhin dhe po ndodhin tani. Ky është kërcënimi më i madh me të cilin përballen të gjitha speciet, prandaj ne duhet të punojmë të gjithë bashkë pa i shtyrë gjërat për më vonë”, tha ai.

Di Caprio ishte mbreti i mbrëmjes, edhe për shkak të pritshmërisë së lartë të publikut për “Oscar”-in e parë të tij.
Më posht lajmit mund të dëgjoni fjalimin e plotë të DiCaprio’s, kur doli në skenë për ta pranuar çmimin për ‘Aktorin më të Mirë’:

më shumë...Sam Smith çmimin ‘OSCAR’ ia dedikon komunitetit ‘LGBT’ - Video

postuar nga: DiTa

Këngëtari Sam Smith mbrëmë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘OSCAR’, fitoi çmimin ‘Best Original Song’, për këngën e tij ‘The Writing’s on the Wall’, të lansuar enkas për filmin ‘James Bond 007-SPECTRE’.
Në fjalimin e tij kur doli në skenë për të marrë statujën ‘OSCAR’, Smith tha: “Këtë çmim ia dedikoj tërë komunitetit ‘LGBT’ (Lesbian, Gay, Bisexual & Transvestite). Lexova para disa ditëve që askush deri më tani asnjëherë nuk ka fituar ndonjë çmim nga ky komunitet. Nëse është kështu, atëherë këtë çmim do ia dedikoj komunitetit ‘LGBT’ anembanë Botës.”, tha Smith.
Kjo është hera e dytë që muzika e punuar për filmin James Bond, fiton çmimin ‘OSCAR’.

Në vitin 2013 këtë çmim e ka çuar në shtëpi edhe këngëtarja Adele me këngën ‘Skyfall’.
Më posht lajmit mund të dëgjoni këngën ‘The Writing’s on the Wall’, nga  Sam Smith, këngë kjo të cilën mbrëmë ai e interpretoi edhe Live në skenë në ceremoninë e 88-të me radhë, të ndarjes së çmimeve ‘OSCAR’: 

më shumë...Fituesit e çmimeve ‘OSCAR 2016’ - Lista

postuar nga: DiTa

Të gjithë shqiptarët i kishin sytë nga “Dolby Theatre” në orët e para të ditës së hënë (29.0.16), në pritje të ndarjes së çmimeve Oscar, ku për herë të parë një film ku flitet shqip ishte i nominuar.
Filmi nga Kosova "Shok", me regji dhe skenar të Jamie Donoughue, nuk arriti të shpallet fitues i çmimit prestigjioz Oscar, në kategorinë e ‘Filmit më të mirë të Shkurtër’, "Live Action Short Film", mirëpo në këtë kategori triumfoi filmi i shkurtër irlandez, ‘Sttuterer’.
Në natën më të rëndësishme të filmit në Botë, Leonardo DiCaprio më në fund arriti ta fitojë çmimin për ‘Aktorin më të Mirë’, për rolin e tij në filmin “The Revenant”. Ky ishte nominimi i tij i pestë për çmimin Oscar, në këtë kategori, dhe kjo është hera e parë që ai del fitues.
Çmimi për aktoren më të mire ju dha aktorës Brie Larson, për rolin e saj në filmin “Room”, ndërsa Alejandro Inarritu u shpall regjisori më i mirë, për filmin “The Revenant”.
Më posht lajmit mund të njiheni me të gjithë fituesit e çmimeve ‘OSCAR 2016’ që u shpërblyen mbrëmë në ceremoninë e 88-të me radhë në Los Angeles:

më shumë...Ceremonia e çmimeve ‘Oscar’ këtë të Diel - Nominimet

postuar nga: DiTa

Tashmë janë bërë të gjitha parapërgaditjet për mbajtjen e evenimentit të përvitshëm të ndarjes së çmimeve Oscar 2016’.
Këtë vit ‘The Revenant” kryeson listën e kandidaturave për edicionin e 88-të të çmimeve “Oscar”.
Filmi ku luan Leonardo DiKaprio është kandidat në 12 kategori, mes të cilëve edhe atë për filmin, aktorin dhe regjisorin më të mirë të vitit.
Fituesit e çmimit më të madh për film, do të mësohen gjatë mbrëmjes gala që mbahet çdo vit në të Dielën e fundit të muajit Shkurt, e kësaj radhe i bije data 28 Shkurt. Ceremonia e çmimeve ‘OSCAR 2016’ mbahet në  në Kaliforni, ndërsa do prezantohet nga aktori i njohur komik, Chris Rock.
Vlen të përmendim se filmi “Bridge of Spies” ka shtatë nominime për ‘Oscar’, ku luan edhe aktori shqiptar, Marko Caka.

“Bridge of Spies” është në regji të Steven Spilberg dhe veçohet për rolin e aktorit shqiptar Marko Caka dhe po me këtë rol, për herë të parë ka arritë që në kastin e aktorëve të Spilberg të luaj edhe një aktor shqiptar.  Caka në këtë film luan përkrah aktorit, Tom Hanks.
Më posht lajmit mund të njiheni me të gjitha nominimet për çmimin ‘Oscar 2016’:

më shumë...Metallica, albumin e ri ju dedikojnë viktimave të Parisit

postuar nga: DiTa

Rock bendi Metallica kanë njoftuar se albumi i tyre më i ri do të ju dedikohet viktimave të Francës në Bataclan, ku mbetën të vdekur 90 persona nga një sulm terrorist.
Titulli i albumit më të ri do të jetë “Liberté, Egalité, Fraternité, Metallica! - Live at Le Bataclan, Paris, France - June 11th, 2003”.
Sipas bendit tha se të gjitha fitimet nga ky album do të shkojnë për ndihma fondacionit ‘Give for France’ (Dhuro për Francën), një nismë në kuadër të grupit filantropik ‘Fondation de France’ që ngre fonde për të mbijetuarit dhe familjet e njerëzve që humbën jetën në sulmet e Parisit në Nëntor të vitit të kaluar.

Këngët të cilat do të përmbledhen në këtë album, janë të gjitha në versionin Live dhe aty Metallica kanë përmbledhur këngët të cilat bendi i këndoi Live në vitin 2003, në një koncert në vendin e tragjedisë në Bataclan. 

më shumë...Kate Winslet dhe Enrique Murciano bashkë në filmin ‘Collateral Beauty’

postuar nga: Teuta

Aktorja e filmit me nam të madh ‘Titanic’, Kate Winslet ka filluar xhirimet e filmit të saj të ri ‘Collateral Beauty’, në bashkëpunim me Enrique Murciano.

Dyshja e filmit është parë këtë të Enjte (25.02.16), në skenën e xhirimeve në New York, duke patinuar në akull.

Filmi ‘Collateral Beauty’ është komedi dramatike që shtjellon jetën e një shefi ekzekutiv në kompani të reklamave i cili bie në depresion pas një tragjedie personale.

më shumë...< Para 1 2 357 58 59553 554 555 Pas >