< Para 1 2 357 58 59566 567 568 Pas >

The Weeknd refuzon pjesmarrjen në turneun e Rihanna’s

24.03.16

Këngëtari dhe njiherit producenti The Weeknd, ka refuzuar që të marr pjesë në turneun e këngëtarës Rihanna.
Abęl Makkonen Tesfaye i cili në skenë njihet me emrin The Weeknd, kishte paralajmëruar se do të shoqëroj këngëtarën Rihanna në turneun e saj të fundit me emrin ‘ANTI’, mirëpo lajmi i fundit në faqen online ‘Billboard’, bën të ditur se ky i fundit e ka anuluar pjesëmarrjen e tij.

Sipas agjensionit në fjalë, artisti 26 vjeçar është shumë i zënë duke punuar në studio albumin e tij më të ri dhe se nuk po gjenë kohë që ti bashkohet këngëtarës 28 vjeçare në turneun e saj botëror “Anti”, i cili fillon pas pak muajsh, më datën 17 Qershor në Amsterdam, ku këngëtarja do të promovoj studio albumin e saj të tetë me radhë.
Deri më të tani pjesëmarrjen në turneun ‘ANTI’, që të shoqëroj këngëtarën Bad Girl RiRi, e ka konfirmuar këngëtari Big Sean.

Më posht lajmit mund të dëgjoni një këngë nga studio albumi i fundit i këngëtarës Rihanna, i cili po ashtu titullohet ‘ANTI’, këngën ‘LOVE ON THE BRAIN’:

më shumë...


Nick Jonas zbulon detaje nga albumi më i ri - Tracklist

24.03.16

Këngëtari Nick Jonas ka njoftuar fansat e tij se albumin e tij më i ri e ka emërtuar ‘Last Year Was Complicated’.

Përveç titullit të albumit më të ri, Nick ka zbuluar po ashtu edhe dymbëdhjet titujt e këngëve të cilat do të jenë pjesë e albumit të tij më të ri.
Sipas këngëtarit në fjalë, në këtë album do të ketë bashkëpunime me artistë si Tove Lo, Big Sean dhe Ty Dollar $ign.
Këto detaje nga albumi më i ri, Jonas i ka zbuluar përmes faqës së tij zyrtare në rrjetin social ‘Twitter’.
Albumi më i ri nga Nick, ‘Last Year Was Complicated’ në treg zyrtarisht do të publikohet më datën 10 Qershor 2016.
Më posht lajmit mund të shihni listën prej dymbëdhjetë titujve që pritet të jenë pjesë e albumit më të ri nga Nick Jonas ‘Last Year Was Complicated’:

më shumë...


Minka Kelly diplomon si kuzhiniere

24.03.16

Krejtësisht ndryshe prej roleve të saja në filmat ‘Charlie’s Angels’ dhe ‘The Roommate’, Minka Kelly ka zgjedhur që hobin e saj ta shndërrojë në një tjetër profesion. Ajo në Qershor të vitit të kaluar, pas gjashtë muajve në ‘New School of Cooking’ në Culver të Kalifornisë, diplomoi si kuzhiniere. 

Tashmë ajo ka marrë iniciativat e para dhe është bashkuar në ‘blog’ me shkrimtarin Gaby Dalkin, për programin televiziv udhëtues ‘What’s Gaby Cooking’.  

Minka, në intervistë për gazetën ‘PEOPLE’, ka thënë se “Do të udhëtojnë në tërë vendin dhe të mësoj për mënyrat interesante se si përgatitet ushqimi, procesin që nga ferma deri në tryezë”.

më shumë...


Pas shuarjes së Ken Howard, kush do të kryesoj SAG-AFTRA?!

24.03.16

Pas shuarjes së Ken Howard të martën 23.3.16, president i SAG-AFTRA, sindikata Holywood-iane ndodhet në situatë unike lidhur me pasuesin.

Kjo ndodh ngase Howard ishte presidenti i parë i zgjedhur i kësaj sindikate, i cili po ashtu u ri-zgjodh president vitin e kaluar me mandat të ri deri në vitin 2017.

Sindikata ‘Screen Actors Guild‐American Federation of Television’ and ‘Radio Artists’ (SAG-AFTRA), është një sindikatë punëtorësh e cila përfaqëson 160.000 profesionistë nga lëmi të ndryshme artistike si të aktorëve në rolinkryesorë dhe mbështetës të filmit dhe televizionit, gazetarë dhe prezantues të radios në tërë botën.

Kjo organizatë është themeluar në Mars të vitit 2012, të cilës i është bashkuar edhe ‘Screen Actor’s Guild’  e cila vepron që nga viti 1933, si edhe ‘American Federation of Television and Radio Artists’ e themeluar më 1952.

më shumë...


Gwyneth Paltrow dhe Chris Martin nënshkruajnë divorcin

24.03.16

Pas dy vitesh nga ndarja miqësore e çiftit Gwyneth Paltrow dhe Chris Martin, këta të dy kanë nënshkruar edhe divorcin.

Çifti do të ndajë kujdestarinë ligjore dhe fizike të fëmijëve Apple 15 dhe Moses 9 vjeç dhe me gjasë do të ndajnë edhe pasurinë në mënyrë të barabartë.

Në marsin e vitit 2014, aktorja Gwyneth dhe Chris u ndanë pas dhjetë vitesh martesë, por që nga ajo kohë kanë mbetur në raport të mirë miqësor, raporton gazeta ‘The Sun’.

më shumë...


Eric Bana kthehet me komedi të re

24.03.16

Ylli i filmit ‘Full Frontal’ i është bashkuar ekipit të Ricky Gervais, për realizimin e filmit të radhës në rrjetin ‘Netflix’, ‘Special Correspondents’.

Të dy komedianët do të luajnë rolin e gazetarëve të radios të cilët shtiren se ndodhen në Ekuador, për të mbuluar një kryengritje rebele, por ata në fakt ata transmetojnë ngjarjen nga një apartament në New York. 

Pastaj përhapet fjala se këta dy janë kidnapuar dhe fiton vëmendjen e mediave në SHBA, këta djem vendosin të udhëtojnë në Ekuador në realitet, në vend se të tregojnë të vërtetën e tyre.

më shumë...


Shemar Moore largohet nga ‘Criminal Minds’

24.03.16

Duke nisur karrierën fillimisht në modelim aktori Shemar Moore, u bë i njohur për rolet në filmat ‘The Young and the Restless’ 1994-2005, ‘Soul Train’ 1999-2003 dhe ‘Criminal Minds’ 2005-2016, ai tani ka vendosur të largohet nga rolet në seriale për të sfiduar veten më shumë.

Lidhur me largimin e tij nga seriali ‘Criminal Minds’, ai ka thënë se me ekipin e filmit në fjalë, janë si familje e dytë dhe nëse ata i kërkojnë, ai do të kthehet me dëshirë.

Por, aktualisht Moore pas përvojës 20 vjeçare në skenë, ka vendosur të bëjë një pushim dhe të lë më shumë kohë për gjërat që ai pëlqen si: të mësojë gjuhë tjetër, të udhëtojë dhe të luajë piano.

më shumë...


Fejohet Hilary Swank

24.03.16

Lajmin e lumtur, aktorja e ka publikuar në Instagram. Fituesja e çmimit Oskar, Hilary Swank dhe ish-lojtari profesionist i tenisit Ruben Torres kohët e fundit janë fejuar. Lajmin e lumtur e ka publiku aktorja në Instagramin e saj dhe ka shtuar se propozimi i martesës u zhvillua ndërkohë që çifti ishte në hiking. 

më shumë...


Era Istrefi pëlqehet edhe në Evropë, hynë në top listën Gjermane - Video

23.03.16

Këngëtarja Era Istrefi e cila është duke u pëlqyer shumë për pamjen e saj si dhe për zhanrin e saj të veçant muzikorë, po e realizon ëndrrën e saj duke u bërë shumë e kërkuar edhe në Evropë dhe në SHBA.

Istrefi e cila së fundi realizoi video prokejtin më të ri muzikorë, për këngën e saj më të re “Bon Bon”, ka arritur që të klasifikohet në top dhjetëshe, ndër këngët më të dëgjuara në Gjermani.
Era Istrefi në top listën zyrtare gjermane, të këngëve më të dëgjuara këtë javë, klasifikohet në pozitën numër nëntë.
Në këtë link https://www.dancetop40.com/DE ,mund të shihni klaisfikimin e Era Istrefit në top-listën Gjermane, ndërsa më posht lajmit ju sjellim edhe video klipin e këngës ‘Bon Bon’ nga Era:

më shumë...


will.i.am posedon këngë të pa publikuara, thesar nga yje të shumtë

23.03.16

Këngëtari dhe njiherit producenti will.i.am, ka thënë se ai posedon një thesar në muzikë, e fjalën e ka për shumë këngë të pa publikuara deri më sot, nga yje të mëdhenjë si dy këngëtarët e ndjerë Michael Jackson dhe Whitney Houston si dhe nga yjet Mariah Carey, Rihanna, Nicole Scherzinger, Britney Spears dhe Beyonce.

Gjyqtari i spektaklit televiziv ‘The Voice UK’, ka njoftuar se ai ende nuk është i gatshëm që ti publikoi në treg këngët e yjeve të lartëpërmendur, mirëpo ato i ruan si sytë e ballit.
Më tej lidhur me regjistrimet e pa publikuara deri më tani will.I.am ka thënë:
"Kur kam punuar me artistë të ndryshëm, ne kemi regjistruar minimum nga gjashtë ose shtatë këngë. Më pas, dy nga ato kanë qenë të pëlqyera më shumë dhe ato i kemi publikuar, ndërsa të tjerat këngë që i kemi regjistruar, unë i ruaj me shumë kujdes.”

më shumë...


< Para 1 2 357 58 59566 567 568 Pas >