< Prev 1 2 365 66 67258 259 260 Next >

Janis Joplin muajin tjetër me yll në ‘Hollywood – Walk Of Fame’

28.10.2013 13:19:38 postuar nga: DiTa

Këngëtarja e ndjerë Janis Joplin muajin tjetër do të bëhet me yllin e saj, në bulevardin e yjeve në Hollywood, ‘Walk Of Fame’.

Në ceremoninë e rokerës, e cila do të mbahet më datën 4 Nëntor, pritet të  jenë të pranishëm familjarë, të afërm dhe miq, për ta nderuar këngëtarën Joplin.

Ylli i cili do të vendoset me emrin e Janis në bulevardin ‘Walk Of Fame’ në Hollywood, do të jetë ylli i 2.510 në këtë bulevard të yjeve.Celine Dion dhe Ne-Yo lansojnë duet premierën 'Incredible' – Audio

28.10.2013 13:15:06 postuar nga: DiTa

Këngëtarja Celine Dion ka lansuar premierën e këngës së saj më të re online.
Këngëtarja është bashkuar me këngëtarin Ne-Yo, për lansimin e këngës më të re të titulluar 'Incredible'.

Ky duet do të jetë pjesë e albumit më të ri të këngëtarës Celine, të titulluar ‘Loved Me Back to Life’.
Albumin më të ri Celinë Dion pritet që zyrtarisht ta lansoj më datën 5 Nëntorë në SHBA, ndërsa më 11 Nëntor në Evropë.
Në vijim mund të dëgjoni duetin, Celine Dion dhe Ne-Yo , Incredible:

më shumë...Justin Bieber lanson premierën e këngës ‘Recovery' – Audio

28.10.2013 13:12:50 postuar nga: DiTa

Këngëtari Justin Bieber ka lansuar premierën e këngës së tij më të re online.

Kënga në fjalë titullohet ‘Recovery’, dhe është pjesë e lansimit të kampanjës 10- javëshe ‘MusicMondays’.

'Recovery' shënon singllin e katërt të lansuar në kuadër të kampanjës ‘MusicMondays’, pasi që më herët 19 vjeçari, lansoi këngët: 'Hold Tight', 'All That Matters' dhe 'Heartbreaker'.

Në këtë kampanjë, Bieber do të lansoj për dhjetë javë, çdo të hënë nga një këngë të re, që kanë mbetur edhe gjashtë këngë pa u lansuar.

Në vijim mund të dëgjoni këngën ‘Recovery’, nga Justin Bieber e cila u lansua sot:

më shumë...Arctic Monkeys – One For The Road (video)

25.10.2013 12:06:51 postuar nga: Ella

http://positivegoldfm.com/Articles/4/24528/Images/250x18724528arctic_monkeys_video_still_2.jpgArctic Monkeys më 6 shtator kanë prezantuar albumin e pestë mjaft të suksesshëm AM.
Tani, bendi prezanton edhe singlin dhe videon e re nga lansimi – është përzgjedhur kënga One For The Road.
Singli i ri pritet zyrtarisht më 9 dhjetor, kur do të lansohet në ‘B-Side’ – (kënga plotësisht e re You’re So Dark).  

 

më shumë...Geri Halliwell – Half of Me (audio)

25.10.2013 12:05:39 postuar nga: Ella

http://positivegoldfm.com/Articles/4/24522/Images/250x18724522geri-halliwell.jpgGeri Halliwell ka prezantuar singlin e saj më të ri – Half of Me. Së fundi, këngëtarja ka deklaruar se është duke punuar me ekipin e Ed Sheeran për një material të ri.
Ndryshe, Halliwell ka lansuar tri solo-albume nga 1999 deri 2005, ku janë përfshirë edhe hitet: Mi Chico Latino, Lift Me Up, Bag It Up dhe It’s Raining Men.
Singlin e ri Half of Me mund ta dëgjoni këtu.  


 Lady Gaga – Gypsy (audio)

25.10.2013 12:04:45 postuar nga: Ella

http://positivegoldfm.com/Articles/4/24525/Images/250x18724525lady_gaga_gypsy_live_still.jpgLady Gaga sapo ka lansuar këngën Gypsy, e cila do të përfshihet në albumin e saj të ri ARTPOP, paralajmëruar më 11 nëntor. Ajo ka kënduar këtë këngë në Berlin, edhe pse kënga në album do t’i takojë një versioni pak më ndryshe. Disa orë para këngës Gypsy, në internet është shfaqur edhe kënga Swine. Në vazhdim mund ta shihni listën e këngëve të ARTPOP:  


 
1. Aura
2. Venus
3. G.U.Y.
4. Sexxx Dreams
5. Jewels N' Drugs feat. T.I., Too $hort & Twista
6. MANiCURE
7. Do What U Want feat. R Kelly
8. ARTPOP
9. Swine
10. Donatella
11. Fashion!
12. Mary Jane Holland
13. Dope
14. Gypsy
15. Applause. 
më shumë...Slash pozitiv për ribashkimin e Guns N' Roses…

25.10.2013 09:06:51 postuar nga: DiTa

Rock kitaristi i famshëm Slash, njiherit dhe ish pjestarë i bendit Guns N’ Roses mbetet pozitive rreth ribashkimit me anëtarët origjinalë të grupit Guns N' Roses - Steven Adler, Duff McKagan, Izzy Stradlin dhe Axl Rose.

Kitaristi në një intervistë në emisionin ‘Larry King Live’, është shprehur mjaft pozitiv për ribashkimin e grupit legjendarë Guns N’Roses, si dhe ka lënë mundësinë e hapur për bashkim, në qoftëse anëtarët tjerë janë të pajtimit.
‘Në qoftë se bashkimi ndodh një ditë, ajo do të ndodh. Në qoftë se jo, atëherë unë nuk mendoj se ndonjërin nga ne, nuk do ta zë gjumi për këtë’.
Guns N ' Roses, njihen si një ndër grupet më të mëdha rock në Botë, sidomos me albumin e tyre debutues 'Appetite for Destruction', i lansuar në vitin 1987.
Mirëpo bendi u ndanë në vitin 1994, kur vokalisti Axl Rose braktisi grupin dhe tani vazhdon të këndoj me bende të tjera që nga ajo ditë, mirëpo nuk po mund të arrijë suksesin dhe famën që dikur e kishte me rock grupin Guns N’ Roses.
Në vijim mund të dëgjoni një ndër hitet më të mëdha të bendit Guns N’ Roses – November Rain (me tekst):

më shumë...Leona Lewis lanson këngën e re 'One More Sleep' - Audio

25.10.2013 09:03:07 postuar nga: DiTa

Në prag të festave të fundvitit, këngëtarja Leona Lewis ka lansuar online premierën e këngës me të re, kushtuar Krishtlindjes.

Kënga në fjalë titullohet 'One More Sleep', ndërsa kjo këngë do të jetë pjesë e projektit festiv nga Leona, të cilin e ka emërtuar ‘Christmas, With Love’.

Ky album Krishtlindjesh, do të jetë studio albumi i katërt me radhë nga Leona, i cili do të pasoj studio albumet ‘Spirit’, ‘Echo’ dhe ‘Glassheart’.
Ylli ka shitur mbi 10 milionë kopje të albumeve në mbarë botën, që prej fitores së saj në emisionin ‘X Factor’ në vitin 2006.

Në vijim mund të dëgjoni këngën më të re nga Leona Lewis - One More Sleep:

më shumë...Keane lansojnë këngën e re 'Won't Be Broken' – Audio

25.10.2013 09:00:46 postuar nga: DiTa

Bendi Keane kanë lansuar online, premierën e këngës më të re, të emërtuar  'Won't Be Broken'. Kënga në fjalë do të jetë pjesë e albumit më të ri të Keane, i titulluar ‘The Very Best Of Keane’.

Vokalisti i bendit Tom Chaplin, ka njoftuar se në Evropë albumin më të ri pritet që zyrtarisht ta lansojnë më datën 11 Nëntorë 2013.

Në vijim mund të dëgjoni këngën më të re nga Keane - Won't Be Broken:

më shumë...Dido lanson këngën e re 'NYC' - Audio

24.10.2013 16:10:57 postuar nga: DiTa

Këngëtarja Dido, ka lansuar sot premierën e albumit më të ri të titulluar 'Greatest Hits'.

Kënga në fjalë mban emrin 'NYC’ (New York City) dhe i prinë albumi të saj më të ri, të cilin pritet që zyrtarisht në SHBA ta lansoj më datën 25 Nëntor.
Koleksioni ‘Greatest Hits’ do të ketë dy CD dhe do të përmbledh 18 hite nga katër studio albumet e këngëtarës Dido, ndërsa këngë e re në këtë album, do të jetë vetëm singlli ‘NYC’, të cilën zyrtarisht ajo e lansoi sot online.
Në vijim mund të dëgjoni këngën më të re nga Dido – NYC:

më shumë...< Prev 1 2 365 66 67258 259 260 Next >