< Para 1 2 365 66 67559 560 561 Pas >

Rihanna & Drake kryesojnë ‘Billboard Hot 100 Singles’ - Video

postuar nga: DiTa

Këngëtarja Rihanna këtë javë ndodhet në krye të listës ‘Billboard Hot 100 Singles’ me bashkëpunimin e saj me këngëtarin Drake, me këngën e titulluar ‘Work’.
Në vendin e dytë këtë javë radhitet këngëtari Justin Bieber me këngën ‘Love Yourself’, ndërsa në pozitën e tretë këtë javë radhiten Twenty One Pilots me këngën ‘Stressed Out’.
E veçanta e kësaj jave është se deri më tani në listën që kanë më së shumti këngë në vendin e parë në top listën ‘’US Hot 100 Singles’, me 20 këngë në vendin e parë, radhiten The Beatles, 18 këngë ka Mariah Carey, ndërsa Rihanna radhitet e treta, me 14 këngë, që kanë arritur që të klasifikohen në vendin e parë në ‘US 100 Hot Songs’. Rihanna me këtë pozitë ka arritur që të tejkaloj me hite në vendine parë edhe yjet e mëdhenjë si Michael Jackson dhe Madonna.
Në vijim mund të dëgjoni duetin Rihanna & Drake me këngën 'Work', që radhitet në pozitën e parë si dhe mund të shihni listën prej 10 singllave më të dëgjuar këtë javë në SHBA, në ‘Billboard Hot 100 Singles’:

më shumë...Sonte ceremonia e ndarjes së çmimeve “Brit Awards 2016” - Nominimet

postuar nga: DiTa

Janë bërë të gjitha parapërgatitjet për fillimin e ceremonisë së ndarjes së çmimeve ‘Brit Awards 2016’.

Më e përfolura për nominime është këngëtarja Adele, e cila ka pushtuar top listat botërore me baladat e saj, mirëpo askush nuk ka pritur që ajo të jetë edhe udhëheqëse e nominimeve pretendente për të fituar në shumë kategori në ‘Brit Awards’. Adele, po konsiderohet favorite në kategoritë ku edhe është nominuar, për çmimet “Albumi më i mirë” dhe “Këngëtarja më e mirë femër”.
Me nga katër nominime këtë vit janë nominuar trio Years & Years dhe këngëtari James Bay.

DJ dhe njiherit këngëtari, Calvin Harris dhe këngëtarja Jess Glynne janë nominuar në tre kategori të ndryshme.

Sonte (24 Shkurt) ceremnonia e ndarjes së çmimeve ‘Brit Awards 2016’, pritet të mbahet në Londër, në O2 Arena, ndërsa për të dytin vit me radhë do të moderohet nga Anthony McPartlin dhe Declan Donnell, të njohur ndryshe edhe me shkurtesën Ant & Dec.
Më posht lajmit mund të njiheni me listën e plotë të të nominuarve për çmimin ‘Brit Awards 2016’:

më shumë...Demi Lovato publikoi video premierën 'Stone Cold' - Video

postuar nga: DiTa

Këngëtarja Demi Lovato ka publikuar edhe online video projektin e saj më të ri, për këngën e titulluar ‘Stone Cold’.

Kjo është njëra ndër këngët më emocionuese të këngëtarës, e cila është përshkruar si një këngë që dhemb shumë dhe shkakton vuajtje.
Lajmin për daljen në treg të këngës ‘Stone Cold’, e publikoi vetë këngëtarja Lovato, në llogarinë e saj në rrjetin social Instagram.
Singli 'Stone Cold,  është shkëputur nga albumi i fundit i këngëtarës, të cilin Demi e publikoi vitin e kaluar me emrin ‘Confident’.
Më posht lajmit mund të shihni vide premierën e këngës ‘Stone Cold’, nga Demi Lovato:

më shumë...Rihanna dhe Drake udhëheqin ‘US Hot 100 Songs’ - Video

postuar nga: DiTa

Kënga ‘Work’, video klipi i së cilës zyrtarisht u publikua dje nga dueti Rihanna dhe Drake, ka arritur që të klasifikohet në vendin e parë ndër këngët më të dëgjuara këtë javë në top-listën Amerikane ‘US Hot 100 Songs’. Kjo është kënga e 14 me radhë nga Rihanna, që arrinë të klasifikohet në vendin e parë në këtë top-listë, të këngëve më të dëgjuara në SHBA, përderisa për këngëtarin Drake, kjo është hera e dytë që ai arrinë të ngjitet kaq lartë në top listë.
Deri më tani në listën që kanë më së shumti këngë në vendin e parë në top listën ‘’US Hot 100 Singles’, me 20 këngë në vendin e parë radhiten The Beatles, 18 këngë ka Mariah Carey, ndërsa Rihanna radhitet e treta, me 14 këngë, që kanë arritur që të klasifikohen në vendin e parë në ‘US 100 Hot Songs’.
Më posht lajmit mund të njiheni me artistët të cilët kanë më së shumti këngë në vendin e parë në ‘US 100 Hot Songs’ si dhe mund të shihni dy video klipet e këngës më të re nga Rihanna dhe Drake të këngës ‘Work’, të cilat u publikuan zyrtarisht dje (22.02.16):

më shumë...Gareth Emery publikon këngë të re dhe albumin '100 Reasons to Live' - Audio/Tracklist

postuar nga: DiTa

Producenti dhe njiherit DJ anglez, Gareth Emery ka publikuar sot studio albumin e tij më të ri të titulluar '100 Reasons to Live'.
Bashk me albumin e ri, Emery ka publikuar edhe singlin e parë nga ky album, këngën me emrin ‘Reckless’.
Studio albumi më i ri nga Emery, do të përmbaj 13 këngë të reja si dhe një bonus këngë.
Lajmin për publikimin e albumit të ri, DJ Gareth e bëri publik në rrjetin social në Instagram.
Më posht lajmit mund të njiheni me 14 titujt e këngëve të cilat do të përbëjnë albumin më të ri nga Gareth Emery ‘100 Reasons to Live’ si dhe mund të dëgjoni audio premierën nga ky album, këngën ‘Reckless’:

më shumë...Ariana Grande zbulon emrin e albumit të ri

postuar nga: DiTa

Këngëtarja Ariana Grande ka zbuluar sot lajmin për fansat e saj, se studio albumi i saj më i ri nuk do të titullohet ‘Moonlight’, siq kishte thënë ajo më herët, mirëpo titulli i albumit do të jetë ‘Dangerous Woman’.

Këtë lajm, Grande e bëri të ditur përmes llogarisë së saj, në rrjetin social Snapchat.

 Albumi i ri 'Dangerous Woman', do të jetë pasues i studio albumit të saj të publikuar në vitin 2014, me emrin ‘My Everything’, i cili arriti që të klasifikohet në vendin e parë në SHBA, ndërsa në vendin e tretë në Evropë.

Përderisa presim këngët e reja nga studio albumi më i ri nga Ariana Grande, më posht lajmit mund të dëgjoni këngën 'Focus':

më shumë...Beyonce, shpallet “Mbretëreshë e koncerteve” - Video

postuar nga: DiTa

Këngëtarja Beyonce e cila po planifikon turne botërorë, për të promovuar studio albumin e saj më të ri të cilin nuk e ka nxjerr në treg akoma, ajo ka arritur që të shes të gjitha biletat e koncerteve të saja, që në ditën e parë të daljes në treg.
Kjo e bën atë ‘Top Femra’ më e dashur për publikun për koncerte apo ‘Mbretëreshë e koncerteve’.

Sipas Arthur Fogel, kryetar i ‘Live Nation Global Touring’, Bey ka arritur që në ditën e parë të shes të gjitha biletat të cilat janë paraqitur në treg, për koncertet e saj, të turneut me emrin ‘Formation Tour’.
Turneu ‘Formation’ fillon më datën 27 Prill në Miami dhe do të përbëj gjithësej 39 data të koncerteve.
Më datat 7dhe 8 Qershor, mbretëresha Bey do të jetë në Citi Field në New York, dy koncerte janë paraparë që të mbahen në Londër, në datat 20 dhe 3 Korrik, që do të mbahen  në stadiumin Wembley. Në Chicago ajo ka shtuar edhe dy data, 27 dhe 28 Maj në ‘Soldier Field’.
Koncertet tjera, Beyonce do ti mbaj në Los Angeles, Filadelfia, Boston, San Diego, Miami, Baltimore, Atlanta, Houston dhe California.
Në përgjithësi, këngëtarja deri më tani ka arritur që të marrë shumën  mbi  100 milion $, vetëm nga shitja e biletave dhe kjo e bën Beyonce femrën ‘Mbretëreshë të koncerteve’ të vitit 2016.
Më posht lajmit ju sjellim këngën më të re nga Beyonce ‘Formation’:

më shumë...Morgan Freeman do të jetë zëri i navigacionit GPS - Video

postuar nga: Teuta

Aktori Morgan Freeman, është ndër personalitetet me famë, zëri i të cilit do të shtohet në aplikacionin për navigacion të lansuar nga Google, Waze.
Tani do të mund të dëgjohet zëri me tonet e këndshme i aktorit Morgan Freeman, kur kërkojmë udhëzime për të gjetur vendet e caktuara me këtë aplikacion.

Zëri i aktorit do të kompensohet me publicitet për filmin e tij të ardhshëm, që do të titullohet “London Has Fallen” si vazhdimësi e filmit ‘Olympus Has Fallen’, ku Freeman e kishte rolin e nënkryetarit.
Më posht lajmit ju sjellim reklamën komike për aplikacionin e navigacionit të lansuar nga Google Waze, ku mund të dëgjohet aktori Freeman duke drejtuar vozitësit:

më shumë...Saoirse Ronan, në video klipin e Hozier ‘Cherry Wine’ - Video

postuar nga: Teuta

Aktorja Irlandeze Saoirse Ronan, në rolin e saj të fundit paraqitet pa fjalë, mirëpo me domethënie shumë të thellë. Ajo ka pranuar që të luaj në video-klip të singlit të ri të bashkëshortit të saj Hozier, ‘Cherry Wine’ për një fushatë bamirësie kundër dhunës në familje.  

Ajo luan rolin e bashkëshortes së abuzuar e cila i fsheh mavijosjet e shkaktuara nga partneri i saj.

Dhuna në familje është një çështje e vazhdueshme në shoqërinë tonë, statistikat lidhur me këtë janë tronditëse dhe efektet e dhunës dëmtojnë të gjitha familjet, komunitetet dhe brezat, thuhet në faqen online të këngëtarit Hozier.

Saoirse, ka shtuar se është e nderuar të marrë pjesë në fushatën vetëdijësuese “#FaceUpToDomesticViolence “.
Mëposht lajmit mund të shihni video klipin më të ri nga Hozier ‘Cherry Wine’, ku shihet edhe bashkëshortja e tij dhe njiherit aktorja Irlandeze Saoirse Ronan:

më shumë...Kaley Cuoco konfirmon ndarjen nga Ryan Sweeting

postuar nga: Teuta

Aktorja Kaley Cuoco, ndërsa ishte mysafire në emisionin ‘Ellen DeGeneres Show’,  të martën (23.02.16), konfirmoi ndarjen nga sportisti Ryan Sweeting, pas gati dy vite martesë.  

Ajo gjatë emisionit ka treguar për vështirësitë që ka kaluar dhe si është përballur ajo me dhimbjen nga përfundimi i kësaj martese.

Ajo ka theksuar se viti i kaluar ishte i vështirë për të, por ajo ngushëllohet me faktin se të gjithë ne kemi baticat dhe zbaticat në jetë.

Kaley Cuoco kishte bërë tatuazh në qafë datën e martesës, por tani pas ndarjes ajo ka zgjedhur që ta maskojë atë me një flutur të madhe nate.

më shumë...< Para 1 2 365 66 67559 560 561 Pas >